• Новак
30 Лист Пеперутка Помине Уметност Лепенки 3D Шарени Пеперутка Нокти Налепници Лепило Пеперутка Нокти Налепници Помине Decals со Tweezer за Помине Уметност Декорации

30 Лист Пеперутка Помине Уметност Лепенки 3D Шарени Пеперутка Нокти Налепници Лепило Пеперутка Нокти Налепници

DEN 110.16

Достапност
Достапно за нарачка

Ве молиме овозможи мала големина грешка поради прирачник за мерење.Исто така можете да ставете ги на твоето лице и тело, прави вашата шминка повеќе око-фаќање и да направат да се издвоите од народот.1 инчи Tweezer должина : 12.9 инчи Пакет се вклучени : 30 Листови на пеперутка нокти налепници 1 Парчиња на tweezer Забелешка : Мали и укажа делови вклучени, ве молиме, чувајте ги подалеку од мали деца. 30 Лист пеперутка помине уметност лепенки 3 D шарени пеперутка нокти налепници лепило пеперутка нокти налепници помине decals со tweezer за помине уметност украси Карактеристики : Правење убави нокти : 3 D пеперутка нокти налепници доаѓаат со различни светли бои, погодно да направите различни комбинации на бои.Како да го користите : мулти-дизајн пеперутка помине decals се самолепливи, лесен за употреба и не лепак е потребно, само изберете модели ви се допаѓа и залепете ги за ноктите со tweezer, тогаш се применуваат слој на транспарентен лак за да ги поправат, тие исто така може да одговара со обоени ноктите полирање, ноктите во прав, ноктите sequins и други украси, што повеќе исклучителна помине уметност.Голема количина : што ќе добиете за 30 листови на шарени пеперутка нокти налепници во различни стилови, што е доволно количество за вашата дневна декорација потреби и исто така можете да ги споделите со вашите пријатели и членови на семејството, дојде со tweezer, погодно за вашите нокти DIY употреба.Широка употреба : лепило пеперутка помине налепница decals се погодни за прст ноктите и пети ноктите, може да се примени во домашни и ноктите салон, исто така можете да се држи ги на твоето лице и тела, што на вашата шминка повеќе шармантна и различна од другите, шарени пеперутка налепници се исто така убави украси за вашиот мобилен телефон, бележник, честитки и многу повеќе.1 инчи, лесен и удобен за носење и чување без да се земе многу простор.Материјал и големина на : 3 D пеперутка нокти налепници се направи на безбеден материјал, кој е не-токсични и без мирис, со што не му наштети на вашиот ноктите и кожата, погодна за долгорочна употреба, секој лист на пеперутка налепница, што е за 8 x 10.

Спецификацијата

Color:
as pictures shown
Sheet size:
8 x 10.3 cm/ 3.2 x 4.1 inches
Tweezer length:
12.5 cm/ 4.9 inches
Package included:
30 Sheets of butterfly nail stickers :
1 Pieces of tweezer :
Note:
Small and pointed parts included, please keep them away from little kids. :
Please allow slight size error due to manual measurement. :

Со стоката дадена додека купуваат