• Новак
ACDelco Сребро 14D785CH Керамички Диск Кочница Подлога Сет

ACDelco Сребро 14D785CH Керамички Диск Кочница Подлога Сет

DEN 605.52

Достапност
Достапно за нарачка

Прилог Метод : Сплотени.Проверете ја дебелината на вашиот накладките.Инспекција на тркала лежишта и маснотии се печати.ACDelco Сребро (Предност) Керамички Диск накладките се квалитет, висока вредност алтернатива за Општи Мотори возила, како и повеќето марки и модели и се поддржани од страна на General Motors.Преносливи со подароци. ?Предупредување : Рак и Репродуктивно Штета.Основни shims, слотови, и chamfers помогне да се намали бучавата, вибрациите, и сопирање harshness.Увид на сопирачката линии за рѓа, punctures, или видливи протекување.Откажете во секое време, целосна наплата во првите 30 дена.Дебеломер и тркалото цилиндри треба да се проверуваат на секои кочница инспекција и сервисираат или заменува како што се бара.Лесно тврди процес - поднесе барање во секое време 24/7 преку мобилен стан, интернет, или на телефон.Овие накладките имаат керамички формулацијата дека користи помалку метал, обезбедување на квалитет на сопирање моќ во тивка и ниско-бришење пакет.План започнува на датумот на купувањето.Нема дополнителни трошоци за поправки - делови, работна сила и превозот се сите опфатени.Керамички, Полу-Металик, и Органски формули обезбеди безбедност и сигурност за голем број на возила апликации.ACDelco Сребро (Предност) делови се добар избор за многу возила на патот денес.Некои ACDelco Сребро делови може да има претходно се појави како ACDelco Предност.Инспекција на кочница поставата и влошки за носат или контаминација со течност или маст.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Замена на течност во согласност со возило Сопственикот Прирачник препораки.Без лекување или обработка е потребно, подготвени да се инсталира право надвор од кутијата.Проверете течност ниво на секоја промена на масло.Инспекција на кочница црева за ронливост или пукање.Економска вредност со сигурен квалитет.Некои ACDelco Сребро делови може да има претходно се појави како ACDelco Предност.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат