• Новак
На Beadsmith 6 мм Магнетски Затворач, Сребрена Плоча, 2 mm Лемење Врска Прстени, Накит Одлуки Куќишта (Перниче на 4 Групи)

На Beadsmith 6 мм Магнетски Затворач, Сребрена Плоча, 2 mm Лемење Врска Прстени, Накит Одлуки Куќишта (Перниче

DEN 200.40

Достапност
Достапно за нарачка

Само држете го магнети блиску еден до друг, и нивната моќна привлечност ќе го заклучите вашиот накит во место.Овие clasps може да биде особено корисна за лицата со артритис или други физички заболувања.Овие куќишта може да ви помогне лесно да се зацврсти вашиот накит парчиња без да изпортвам со hummer ноктот затворач или други конектор.Нашите сврзувачки елементи може да помогне во поправка накит, како и.Откако тоа е во прилог, можете да ги зацврсти и unfasten вашиот белегзија или ѓердан со леснотија.Додадете овие clasps на вашиот изработката материјали денес, и го отклучите вашиот уметнички таленти.Најдобриот дел е тоа што можете да го зацврсти вашиот накит со една рака, така да не мора да се грижите за да прашуваат некого за помош.Се создаде трајни и високо-квалитетни парчиња за себе и за другите. 3# СИЛНА КОНЕКТОР : Овие мали, моќни магнети мерка 6 mm во дијаметар со 2 mm лемење прстени.Рачно изработени beaded парчиња накит, направи големи подароци за пријатели или роднини за родендени, Божиќ, свадби, дипломирањето, или други специјални прилики.Цел нив во рефус, така што сте подготвени за било накит проект.Секој затворач мерки 6 mm во дијаметар.Овие магнет clasps нема да дојде изгубат или да се прекине.Овие материјали се совршени за почетник или експерт накит одлуки слично поради нивната флексибилност и леснотија на користење.Тие поседуваат заоблени дизајн кој нема да штрчат како грозно нешто. 2# СТИЛСКИ ДИЗАЈН : Овие clasps се домот и доаѓаат во месинг, бакар, сребро, злато, и црна.Без разлика дали ќе се прави pendant ѓердан или beaded нараквица, овие магнетни clasps се направи совршен затворачи за накит. 4# ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Линија до магнетното краевите за да се обезбеди накит.Ние нудиме на овие магнетни конектори во широк спектар на бои, па можете да го добие правото боја за вашиот проект.Совршен за луѓето со умешност прашања!. 5# ПРОФЕСИОНАЛНИ и КВАЛИТЕТНИ : Нашите трајни, високо-квалитетни clasps се совршени за вашиот накит одлуки за полнење.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

ЏО НАДЗОРНИК Бела 14K Злато Исполнет за да се Префрлате Накит Затворач за DIY Накит Занает Одлуки Ѓердан Нараквици

Тоа не ќе се на товар на вашето тело кога се носи, што ќе ви овозможи да се меша и натпревар ѓердани споре�

DEN 95.76