• Новак
Ремингтон Индустрии 15SNSP.25 Магнет Жица, Емајлирани Бакарна Жица, 15 AWG, 4 оз, 25' Должина, 0.0583 Дијаметар, Црвена

Ремингтон Индустрии 15SNSP.25 Магнет Жица, Емајлирани Бакарна Жица, 15 AWG, 4 оз, 25' Должина, 0.0583 Дијаметар,

DEN 245.52

Достапност
Достапно за нарачка

Должина : 25 метри.Изолација : се продава СКОРО во можност полиуретан со polyamide overcoat.NEMA опис : mw-80-в.Изградба : еден min-околија.Температурата Оценка : 155°c (311°f).Магнет жица е бакарна жица со тенок слој на изолација, и се користи во различни апликации вклучувајќи трансформатори, рана калеми, мотори, solenoids и инструменти.Суров бакар е подготвен да се исполнат одредени Големина барања на основа на Националниот електрични производители Асоцијација (NEMA) стандарди.Оваа магнет жица ги исполнува NEMA mw-80-c стандард за температурата на работа (155°c/311°f) и изолација шминка.На изолацијата е направена од изменета полиуретан со polyimide overcoat, и ги штити извиткани жица од краток спој.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат