• Новак
Cerro Жица 147-1462-G 250 Метри 2-Диригент 14-AWG NMB Romex Жица

Cerro Жица 147-1462-G 250 Метри 2-Диригент 14-AWG NMB Romex Жица

DEN 2990.88

Достапност
Достапно за нарачка

2 диригент со земјата. 15 засилувачи. 600 volts.Изолираната солидна проводници се поставени паралелно со земјата жица завиткан со хартија и поставени паралелно помеѓу изолираните проводници.ПВЦ јакна.Опис на производот На CERRO неметални sheathed жица е одлична за употреба во затворен станбени објекти, инсталации, вклучувајќи гранка кола за места и прекинувачи.Тоа може да биде инсталиран во двете изложени и сокриени работа во нормално суви локации, и во воздух voids на ѕиданите блок или плочки на ѕидовите кои не се предмет на прекумерна влага или влага.Тоа може да биде инсталиран во локации со температури до 194°f(90°c), но со ampacity ограничени на 140°f(60°c) проводници.Од Производителот За општа жици на домови, земјоделски објекти, продавници и продавници.Тоа е пламен и отпорни на влага, но не треба да се користи во влажни локации.Тип NM-Б главно се користи во станбени ожичување како гранка curciuts за места, прекинувачи и други товари.NM-Б може да се користи и за двата изложени и сокриени работа во сува локации на диригент температури нема да ја надмине 90o C.Ampacity ограничени на 60o C за проводници.Специјално дизајниран за употреба како внатрешна градење на жица, над земјата и во сува локации само.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат