• Новак
Микробранова Детектор на Истекување,HtM2 Дигитални LCD Дисплеј Микробранова Детектор на Истекување Висока Прецизност Зрачење Метар Тестер

Микробранова Детектор на Истекување,HtM2 Дигитални LCD Дисплеј Микробранова Детектор на Истекување Висока Прецизност

DEN 837.12

Достапност
Достапно за нарачка

Min/Max прикажување на податоци и податоци задржете функција.Пренослив дизајн, лесна за носење и лесен и брз за употреба.Алармот ќе бипка и трепка црвено светилка во опасни зони, одлична сигурност и висока прецизност.Дигитални LCD дисплеј со светлина, лесно за вас да го прочитате.Тоа може да се користи за да се потврди било какво истекување од микробранови печки во рок од неколку минути.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Gowe Висока прецизност Светлина Метар Светлина тестер детектор, Светлина Метар Видливата светлина бранова должина:

светлина метар се користи за да се измери процентот на светлината пренесена преку транспарентен матери

DEN 455.76