• Новак
Fielect 100A Тешки-Должност Изолирани Алигатор Клипови,Батерија Крокодил Електрични Тест Стеги,Батерија Полнач Стегач за Автомобили Auto Возило Брод Црвена

Fielect 100A Тешки-Должност Изолирани Алигатор Клипови,Батерија Крокодил Електрични Тест Стеги,Батерија Полнач

DEN 143.76

Достапност
Достапно за нарачка

【Параметри】- Номинална Струја : 100 A; Материјал : Бакар позлатен; Вилицата отвори ширина(Макс.) : 25мм/0.98". 【Предност】- 25мм/0.98" Вилицата за да го отворите.Широко отворени, го прави лесно да бидат поврзани со големи терминали како гром ореви. 【Функција】- Алигатор Клипови Стеги овие тешки-должност клипови се лесно да се отвори и пролет-натоварени вилици зафат цврсто, силни вилици никогаш не падне откако тие се сериозна надолу. 【Апликација】- Алигатор клипови crimp главно се користи во електрични кола, автомобилски; ќе најдобриот паметен избор за електричен инженер и електрични DIY љубовници. 【Пакет Содржина】- 1 Pcs црвениот х Алигатор Клипови.Нашите алигатор клипови се направени од високо-квалитет на изолационен материјал, силен стегање сила, рафинирани и издржливи.Тоа е многу погоден за инструменти, лаборатории, електронски производи и други места.Ниска контакт отпор, добра изолација перформанси и безбедна употреба.Имаме голем број на алигатор клипови со различни стилови, различни отворање агли и се погодни за различни номинална струја.Долг животен век, високо-квалитетни материјали, лесна за демонтажа, фирма и не е лесно да падне и широко се користи.Овие се идеален за полначи информации за Батеријата (Соларен панел, електрична ограда, итн.) или работи apllications од автомобил или одмор батерии (кампување ,брод,електрична ограда,итн.).

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Gowe Висока прецизност Светлина Метар Светлина тестер детектор, Светлина Метар Видливата светлина бранова должина:

светлина метар се користи за да се измери процентот на светлината пренесена преку транспарентен матери

DEN 455.76