• Новак
Garmin OnDeck Морски Систем, Целосно Интегрирана Далечинско Поврзување Решение, Песна, Следење и Контрола До 5 Префрла на Вашиот Брод (010-02134-00)

Garmin OnDeck Морски Систем, Целосно Интегрирана Далечинско Поврзување Решение, Песна, Следење и Контрола До

DEN 11999.76

Достапност
Достапно за нарачка

Далечинско поврзување решение со конфигурираат аларми кои го извести (И On Deck Центар и корисникот уред мора да има поврзаност да 3g/4g мрежа) ако вашиот брод е поделена на или е преместена; внатрешен GPS сензор овозможува обичај гео-мечување област.Целосна интеграција со морски електроника (MFD преку Garmin Морски Мрежа, мотори, NMEA 2000 сензори) за лесна, а покрај морската систем.Песната, следење и контрола на прекинувачи на брод преку On Deck систем во рамките на Active Captain стан (бара претплата).Безбедно собирање и чување на сад податоци со GTB 10 On Deck Центар и складирање во облакот за 30 дена.Имајте табови на батеријата и bilge активност, брегот моќ и температура, и следење неовластено брод запис преку вратата сензори.До 48-часовен внатрешни back-up на батеријата овозможува пристап до On Deck по брод батеријата е осиромашен или моќ е исклучен.Песната, следење и контрола се префрла на вашиот брод од каде со On Deck систем, целосно интегрирана далечинско поврзување решение.На On Deck Центар ви овозможува да го следи вашиот брод е за статус на батеријата, bilge активност, безбедност сензори, GPS локација и повеќе.Поставување на аларм известувања во Active Captain стан за да се добие ажурирања (Двете On Deck Центар и корисникот уред мора да има поврзаност да 3g/4g мрежа) на било какви промени кои можат да ја загрозат вашиот брод.Кога сте подготвени за еден ден на водата, On Deck ви овозможува да го вклучите избрани се префрла од далечина.На Active Captain стан ви држи поврзан со вашиот брод како GTB 10 центар собира и чува податоци.Системот е составен од GTB 10 On Deck Центар, вратата сензор, сензор на температура, брегот моќ сензор и реле switch.Претплата е потребно.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат