• Новак
Trijicon ACOG 3.5x35 LED Осветлен .308 Crosshair Reticle со TA51 Thumbscrew Планината, Зелена

Trijicon ACOG 3.5x35 LED Осветлен .308 Crosshair Reticle со TA51 Thumbscrew Планината, Зелена

DEN 1915.20

Достапност
Достапно за нарачка

Зелена LED Осветлен .308 Crosshair Reticle.СОЛИДЕН АЛУМИНИУМ-ЛЕГУРА ДОМУВАЊЕ : Фалсификувани 7075-T6 авиони-алуминиум-легура на домување се обезбедува речиси неуништив sighting систем.СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ СТАКЛО ЛЕЌИ : Мулти-обложени леќи обезбедуваат супериорен јасност и лесни за собирање способности со нула нарушување.ФИКСНО ЗГОЛЕМУВАЊЕ : Помалку подвижни делови од оптички променлива е еднаква на повеќе издржливост. "ДВЕТЕ се ОТВОРИ ОЧИТЕ" ДИЗАЈН : На ACOG може да се користи како CQB глетката кога снимање "и очите се отвараат," користење на Bindon со Цел Концепт.Од легендарниот ACOG семејството на производи, LED ACOG е прво да понуди корисник-избор на светлината контроли.Корисниците можат да изберат од шест прилагодува осветленоста нивоа со "off" помеѓу секој амбиент, дозволувајќи им на операторот за да се утврди колку да го осветлите reticle - дури и во преодни осветлување.Напојува со една AA батерија, LED ACOG може да работи за повеќе од 12,000 континуирано часа (на поставување #4).Како и сите ACOG модели, тоа е фалсификувани од солиден 7075-T6 авион-на алуминиум, што резултира во речиси неуништив sighting систем и електроника кои нудат извонредна сигурност.Корисниците може да изберете повеќе куршум капка компензираат и да се движат reticle опции.Целосно ноќ визија компатибилен уред, на Trijicon 3.5x35 LED ACOG е исто така компатибилна со повеќето други 3.5x35 ACOG додатоци на располагање.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат