• Новак
Sirui ЕП-224S ЕП-S Серија Карбонски Влакна Monopod Нозе со C-10-ТИ КС Серија Топката Главата, 28.7 lb Капацитет, Сина

Sirui ЕП-224S ЕП-S Серија Карбонски Влакна Monopod Нозе со C-10-ТИ КС Серија Топката Главата, 28.7 lb Капацитет,

DEN 4317.60

Достапност
Достапно за нарачка

Силна Einbeine сопствени Пајак со три пати-од нозете во два агли.Карактеристики 8-слој јаглерод влакна во 4 одделенија 360 степени panning систем за непречено движење и тави Топката заеднички за сите круг на 20 Степен навалите Spider со 3 нозе, огради од два агли за нерамни терени Запечатени шарки затворач за фирма се одржи Удобно врвката за околу рака и помек ладно време се справи со Реверзибилна 1/4" и 3/8" Завртка за Tripod Глави или Камера Стојат spider целосно пренослив - Може да се користи како кат и табела стенд - C-10 BS Топката Главата - C-10-ТИ топката главата работи многу прецизно и без проблеми. Капацитет : 17.На 4 секции се прицврстени со запечатени флип-брави и да се обезбеди безбедна задржете.Нога Заклучување Тип : Флип Заклучување.EP-224 S Стојат Spider Monopod - Транспортна Торба со Рака - Гумени Нозе - C-10-ТИ Топката Главата (Сино) - ПАРТИ-C10 Брзо Ослободување Плоча - Sirui 6 Година Ограничена Гаранција.Врвка за околу рака е само колку дел од SIRUI стандард како ладна зафат се справи изработени од мек и grippy сунѓерот гума.Топката заеднички им овозможува на наклон до 20 Степен во сите правци.На 360 степени систем обезбедува нежни и мазни движења и тави.By притискање на црвеното pin на отстранлив база, отстранлив плоча може да се отстрани без да се целосно отворете ја плочата се стега.Пајакот може да се отстрани и да се користи како подот или на маса tripod.Нога Делови : 4.На monopod исто така, може да се користат без spider, но постои и понатаму гума нога во испорака.Мали центар е идеален за компактен и систем на камери и држи ги цврсто под контрола со својот капацитет на носивост до 28. - ЕП-224 S Мултифункционален-Monopod - На SIRUI monopods на EPS серија се лесни, исклучително компактен и идеален за да се справи.Стегање уред за отстранлив плоча е компатибилен со Arca Швајцарскиот систем и овозможува користење на различни плочи.ЕП-224 S tripod е направен од 8 слоеви на јаглерод.Камерата Монтажа Завртка : 1/4"-20 Машки, 3/8"-16 Машки.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат