• Новак
20pcs Мини 360 Buck Конвертор Мини 360 3А DC-DC Прилагодливи Напон 4.75 V-23V да 1V-17V Чекор Надолу Моќ Конвертор Mini360 Buck Модул

20pcs Мини 360 Buck Конвертор Мини 360 3А DC-DC Прилагодливи Напон 4.75 V-23V да 1V-17V Чекор Надолу Моќ Конвертор

DEN 328.56

Достапност
Достапно за нарачка

【Модул Параметри】Модул својства : не-изолирани buck; синхрони исправање; Влезен напон : 4.75 V-23 V;Излезен напон : 1.0 V-17 V; Максимална излезна струја : 3А. 【На поголема Ефикасност】Овие мини 360 3А dc-dc напон на чекор надолу моќ конвертор се користи integrally моделирани моќ inductor и синхрони rectifier контрола чип, помали и поефикасни(96% макс). 【Прилагодливи Мини 360 Buck Конвертор】модул може да се промени на напонот со прилагодување на прецизност отпор на модул.До 17 V.Напон регулатива : ±2.5%(На прилагодливи отпорник ротира во правец на стрелките на часовникот да се повлече, спротивно на чекор до). 【Широка Примена】мини 360 модул е погодна за DIY материјали, LED светла, микро-контролери, полначи информации за батеријата, и повеќето нисконапонски уреди, 340 KHz префрлување фреквенција. 【Пакетот Вклучува】20pcs на MP2307 DN мини 360 3а dc-dc напон на чекор надолу моќ конвертор buck модул, висока ефикасност, ултра-компактен големина, висока фрекфенција.Спецификации : Точка име : Мини 360 buck конвертор Модел : MP2307 DN Модул својства : не-изолирани buck Исправање : синхрони исправање Влезен напон : 4.75 - 23 V Излезен напон : 1.0 - 17 V Текст на струјата : 3 На Оперативниот температура : -40 85 степен Centigrade фрекфенција : 30 m V (без оптоварување) Големина : прибл. 18 * 12 * 3.8 mm(L * W * H) Пакетот вклучува : 20 x Мини 360 buck конвертор.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат