• Новак
AC12V24V/DC12V24V да DC4.2V 1А-10A Buck Моќ Конвертор AC да DC Чекор Надолу Модул

AC12V24V/DC12V24V да DC4.2V 1А-10A Buck Моќ Конвертор AC да DC Чекор Надолу Модул

DEN 1183.20

Достапност
Достапно за нарачка

Индустриски Бренд : DCMWX; Производ модел : MWX-AC1224-DC4.2-42 W ; Влезен напон : AC12 V24 V(10 V~28 V) / DC12 V24 V(10 V~40 V); Излезен напон : DC 4.2 V; Излезна струја : 1А-10 A МАКС (автоматски адаптивни оптоварување тековната); Излезна моќ : 4 W-42 W МАКС (автоматски адаптивни оптоварување енергија); Конверзија ефикасност : 96%;.Индустриски бренд,патентирана технологија; 100% целосна номинална моќност; 100% целосна стабилна излезна струја; 100% горат-во тест; Висока ефикасност до 95%;.Опис на производот : Името на Компанијата : Mingweixing Технологија; Индустриски Бренд : DCMWX; Производ модел : MWX-AC1224-DC4.2-42 W ; Влезен напон : AC12 V24 V(10 V~28 V) / DC12 V24 V(10 V~40 V); Излезен напон : DC 4.2 V; Излезна струја : 1А-10 A МАКС (автоматски адаптивни оптоварување тековната); Излезна моќ : 4 W-42 W МАКС (автоматски адаптивни оптоварување енергија); Конверзија ефикасност : 96%; Модул природата : DC-DC не-изолирани константен напон за напојување; Заштита ниво : IP67(водоотпорен,shockproof,dustproof); Работна температура : -20 до 80 °C; Димензии : 75*75*33 (должина * ширина * висина) mm; Нето тежина на готовиот производ : 265 грама/еез; Инсталација жица должина : 15cm ; Карактеристики на Производот: Индустриски бренд,патентирана технологија; 100% целосна номинална моќност; 100% целосна стабилна излезна струја; 100% горат-во тест; Висока ефикасност до 95%; Водоотпорен запечатени; Ладење со слободен воздух конвекција; Површина mountable; 1-3 годишна гаранција, Над-струја, во текот-напон заштита;во Текот температура заштита; Според : EN 50498 : 2010 IP68;.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат