• Новак
48V да 38V 1А-10A DC-DC Чекор Надолу Моќ конвертори Buck Конвертор на Напон, електрични Трансформатор Текст 40V-58V Излез 38V Константен Напон

48V да 38V 1А-10A DC-DC Чекор Надолу Моќ конвертори Buck Конвертор на Напон, електрични Трансформатор Текст

DEN 1226.40

Достапност
Достапно за нарачка

Индустриски Бренд : DCMWX; Производ модел : MWX-4058-38-380 W ; Влезен напон : DC48 V(40 V~58 V) ; Излезен напон : DC 38 V; Излезна струја : 1А-10 A МАКС (автоматски адаптивни оптоварување тековната); Излезна моќ : 38 W-380 W МАКС (автоматски адаптивни оптоварување енергија); Конверзија ефикасност : 96%;.Индустриски бренд,патентирана технологија; 100% целосна номинална моќност; 100% целосна стабилна излезна струја; 100% горат-во тест; Висока ефикасност до 95%;.Опис на производот : Името на Компанијата : Mingweixing Технологија; Индустриски Бренд : DCMWX; Производ модел : MWX-4058-38-380 W ; Влезен напон : DC48 V(40 V~58 V) ; Излезен напон : DC 38 V; Излезна струја : 1А-10 A МАКС (автоматски адаптивни оптоварување тековната); Излезна моќ : 38 W-380 W МАКС (автоматски адаптивни оптоварување енергија); Конверзија ефикасност : 96%; Модул природата : DC-DC не-изолирани константен напон за напојување; Заштита ниво : IP67(водоотпорен,shockproof,dustproof); Работна температура : -20 до 80 °C; Димензии : 100*80*39 (должина * ширина * висина) mm; Нето тежина на готовиот производ : 500 грама/еез; Инсталација жица должина : 15cm ; Карактеристики на Производот: Индустриски бренд,патентирана технологија; 100% целосна номинална моќност; 100% целосно стабилна излезна струја; 100% горат-во тест; Висока ефикасност до 95%; Водоотпорен запечатени; Ладење со слободен воздух конвекција; Површина mountable; 1-3 годишна гаранција, Над-струја, во текот-напон заштита;во Текот температура заштита; Според : EN 50498 : 2010 IP68;.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Моменталниот Поттик Конвертор Модул, Спој Заштита. Напон за Заштита на Фреквенција Конвертор Модул за Напојување

Се користи за компјутер батерија за напојување, MCU, breadboard напојување, нискоенергетски мотор, камера за в�

DEN 244.56