• Новак
Конвертор на напон, 24W Максимална Моќ Модул Прилагодливи 90%-97% Конверзија Ефикасност за Напојување за USB Мобилен Телефон Брзо Полнење Одбор

Конвертор на напон, 24W Максимална Моќ Модул Прилагодливи 90%-97% Конверзија Ефикасност за Напојување за USB

DEN 203.76

Достапност
Достапно за нарачка

За поддршка на производот на повеќе брзо полнење протоколи, со висока реализација ефикасност од 90%-97%.Максимална излезна моќност е 24 W (5 V во 3.4 А, 9 V во 2.5, 12 V на 2 A, итн.), заштеда на енергија и ефикасно.Дојде со текот‑напон и под‑напон за заштита, прави да се користат побезбедни и повеќе увери.Обезбеди излез во текот тековната и краток спој заштита, излезен напон кабел надомест функција, се многу практични.Излезниот напон е 5 V стандардно, и може да биде автоматски прилагодете помеѓу 3‑12 V по активирање брзо полнење.Функција : 1. За поддршка на производот на повеќе брзо полнење протоколи, со висока реализација ефикасност од 90%-97%2. Дојде со текот‑напон и под‑напон за заштита, прави да се користат побезбедни и повеќе assured3. Обезбеди излез во текот тековната и краток спој заштита, излезен напон кабел надомест функција, многу practical4. Излезниот напон е 5 V стандардно, и може да биде автоматски прилагодете помеѓу 3‑12 V по активирање брзо charge5. Максимална излезна моќност е 24 W (5 V во 3.4 А, 9 V во 2.5, 12 V на 2 A, итн.), заштеда на енергија и efficient Specification : Предмет Тип на : DC Buck Converter Input Напон : 6 V-32 VOutput Напон : Default 5 V, автоматски прилагодете помеѓу 3-12 V по активирање брзо charge Output Моќност : До 24 W (5 V во 3.4 А, 9 V во 2.5, 12 V на 2 A, итн.)Излезен напон кабел надомест function Conversion Ефикасност : 90%-97% Пакет Листа : 1 x DC Buck Конвертор.

Спецификацијата

Item Type:
DC Buck Converter
Input Voltage:
6V-32V
Output Voltage:
Default 5V, automatically adjust between 3-12V after triggering fast charge
Output Power:
Up to 24W (5V at 3.4A, 9V at 2.5A, 12V at 2A, etc.)
Output voltage cable compensation function :
Conversion Efficiency:
90%-97%
Package List:
1 x DC Buck Converter :

Со стоката дадена додека купуваат