• Новак
BDRSRX Соларни Инверторот 24V да 220V Голем Капацитет 800W Модифицирани Бран Инверторот Целосна Моќ Двојна Универзална со LCD Моќ Конвертор(Боја: 800w, Големина: 24V да 220V) (Боја :

BDRSRX Соларни Инверторот 24V да 220V Голем Капацитет 800W Модифицирани Бран Инверторот Целосна Моќ Двојна

DEN 2095.20

Достапност
Достапно за нарачка

[ Моќен Инвертер] Овој инверторот е моќ конверзија уред кој може да се конвертира 24 V DC за 220 V AC.?AC излезна моќност може да се користи во сите видови на опрема за да се обезбеди AC напојување за мобилни моќ или не - електрични полиња до максимум. 【Квалитет】 Користење на висок квалитет на алуминиум алуминиумски материјал, тоа е силна, убава, светло и удобно.?На стабилна метал домување спречува капки и судири.?Опремен со вграден вентилатор, тоа може да прахосвам топлина многу брзо, избегнувајте тесни грла, да ја прошири услугата живот и намалување на топлина. [ Повеќе Заштитата] вграден во осигурач обезбедува целосна заштита за да се избегне краток спој, преоптоварување, висок и низок напон и висока температура, правење на вашиот производ, безбеден и сигурен. [ Широка употреба] конвертерот има universal plug - in полнење преку USB интерфејс за да се реализира мулти - функција на полнење.?На пример : лап-топ компјутери, мобилни телефони, дигитални камери, телевизии, видео рекордери, стерео, електрични дупчалки, ориз, cookers, фрижидери и различни инструменти. [ Применливи места] Идеален за одмор, кампување, RV работа, пловењето, патување, и на места без електрична енергија!?Пред поврзувањето на инверторот да електрична опрема, едноставно поврзете на инверторот на батеријата конектор.Производ Specifications Type : Соларен Инверторот Коло топологија која како рбет : push - pull тип на Излезниот напон waveform : модифицирани бран Влезниот напон опсег : 20 - 30(V) Излезниот напон : 220(V) Излезна моќност : 800(W) Инвертер ефикасност : 90(%) Напон на вредноста го оценувате : 1(%) Оптоварување регулатива стапка : 5(%) се Оценети со капацитет : 800 фрекфенција : 50(HZ)Димензии : 215*160*100mm Континуирана излезна моќност : 800(Ж)Производи Со LCD дисплеј : влезен напон + Hz+ излезниот напон + бранови.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат