• Новак
Nikon Z5 Целосна Рамка Mirrorless Камера со NIKKOR Z 24-50mm f/4-6.3 Зум Објектив со Nikon MB-N10 Мулти Батеријата Пакет

Nikon Z5 Целосна Рамка Mirrorless Камера со NIKKOR Z 24-50mm f/4-6.3 Зум Објектив со Nikon MB-N10 Мулти Батеријата

DEN 191.52

Достапност
Достапно за нарачка

фокус систем кој може да се фокусира во близина на рабовите, откривање и следете ги очите (луѓе, мачки и кучиња) и песна предмети.Помалку Than BGreater Than The целосна слика.Помалку Than Br Greater Than Push границите на вашата креативност со Z 5, иновативен целосна рамка mirrorless камера изграден околу Nikon е револуционерна Z планината. Компатибилен F-Планината NIKKOR l.Помалку Than BGreater Than Your целосна рамка mirrorless патување започнува тука.Помалку Than BRGreater Than Less Than BGreater Than The стабилност сте жедни.Помалку Than Br Greater Than Z 5 се напојува од страна на Nikon е брз, сеопфатна EXPEED 6 слика за обработка на системот.Врвен 273 точка автом.3 ПРАТЕНИК целосна фрејм CMOS сензор произведува интензивно детални слики, lifelike 4 K UHD видео, ултра плитки длабочина на полето и особено чисти ниско-светло снимки.Помалку Than Br Greater Than Harness целиот поглед на експанзивна целосна рамка леќи, и фаќање над 50% повеќе од сликата површина од исечете-сензор камери.Nikon Z5 Целосна Рамка Mirrorless Камера Тело - NIKKOR Z 24-50mm f/4-6.Без оглед на вашиот вештина ниво, Z 5 обезбедува детални слики, прецизност автофокус и алатки треба да биде креативен како е можно.3 Зум Објектив (20096) - ЕН-EL15c Батерија Li-Ion Батерија - МЗ-25a Батерија Полнач - УЗ-E24 USB Кабел - БС-1 Додаток Чевли Капа - НА-DC19 Камера Рака - BF-N1 Тело Капа - DK-29 Гума Eyecup - Предните и Задните Леќи на Капа - Nikon 1 Година Ограничена Гаранција - Nikon MB-N10 Мулти Батеријата Пакет.Креативни карактеристики built-in, вклучувајќи timelapse, повеќе изложеност, креативни слика контроли и фокус shift фотографија.NIKKOR Z леќи активирате 5-оската VR слика за стабилизација-до пет запира на стабилизирање до пет насоки : yaw, на теренот, се тркалаат, X и Y.VR слика за стабилизација built-in за остар, стабилизирана фотографии и видеа.Помалку Than Br Greater Than Less Than BGreater Than Super напојува.Интензивно се детални 24 MP целосна рамка за слики и 4 K UHD видеа.Помалку Than Br Greater Than Sharpness започнува со стабилност, и Z 5 е еден од најдобрите во сликата на камерата за стабилизација системи на располагање.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат