• Новак
Првиот Мед® Стерилни Manuka Honey Маст | Медицински Одделение Manuka Honey за Помали Изгореници, Рани и Посекотини | Хемиско-Слободни и Drug-Free |1.0 оз

Првиот Мед® Стерилни Manuka Honey Маст | Медицински Одделение Manuka Honey за Помали Изгореници, Рани и

DEN 309.36

Достапност
Достапно за нарачка

Како Не Стерилни Мед Маст Работа да се Лекува Рани?Стерилни Мед има лековити својства поради тоа што нуди антибактериска активност и висока вискозност која помага да се обезбеди влажна заштитна бариера за да се спречи инфекција и да се намали лузни.Дополнително, Медицински Одделение Manuka Honey е ниска p H нивото и висока содржина на шеќер помошник во блокирање на раст на микроорганизми.Без Вештачки Антибиотици И Без Адитиви.Како пчела земјоделците и верниците во користењето само на природни производи на нашата кожа, сакавме да создадеме исцелување на производ кој е во можност да се промовира и побрз и да се спречи инфекција, без употреба на вештачки антибиотици, која е причината зошто ние го направивме нашиот Стерилни Мед Маст. 12+ Manukamed Медицински Одделение Заверена & MGO 400+.Нашата Прва Мед Стерилни Мед Маст е сертифициран како медицински квалитетен мед кој содржи високо ниво на антибактериска активност, па тоа е исклучително потентен кога станува збор за лекување ситни гребнатинки, лацерации, ситни парчиња, ситни scalds, и изгореници.Ние сме едно Семејство во Сопственост Пчела Фарма во Нов Зеланд.Од нашето семејство твое, ние сме страстни за обезбедување на сигурно, природна алтернатива на сегашните антибиотски масти полни со хемикалии.Нашите фарми се monofloral, што значи нема крстот pollination со други растенија, резултира со производство на највисок квалитет на оценет active Manuka Honey.Ние и Ветуваме на Нашиот Највисок Квалитет за Вас.Тука во Прв Мед, ние многу се грижиме за нашите клиенти и нивните семејства.Како наш клиент, ќе се направи нашата мисија да им обезбеди на природно лекување производи е можно, па ние ќе сакате да се осигурате дека имате големо искуство со нашите производи.Ние и ветуваме да креирате само највисок квалитет на производи.Ако имате било какви прашања, ве молиме да се допрат и ние ќе го направи тоа право.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат