• Новак
Рана Healix - д-Р Препорачува Природни Рана & Горат Грижа Серум за Брзо Дејство Третман на Акутна & Хронични Рани, Посекотини, Чиреви, Инциденти, Изгореници (7ml)

Рана Healix - д-Р Препорачува Природни Рана & Горат Грижа Серум за Брзо Дејство Третман на Акутна & Хронични

DEN 958.80

Достапност
Достапно за нарачка

Формулацијата содржи состојки кои служат како блага антисептици, како и помошници во ладењето на рана, создавајќи совршен исцелување на животната средина.Други растенија во производот одат на работа за да се смири и да се забават клучните физиолошки процеси кои може да ја влоши и одложување на ефикасно лекување на рани.Управување & третман на тешки хронични рани како што кревет рани, притисок рани, дијабетична чиреви, нога за нога и чиреви, venous чир и тешки изгореници или траума.Клучни био-активни агенси и sequenced амино комплекси помогне да се создаде крајната scaffolding за ткиво поправка и регенерација.Преносни големина го прави совршен за прва помош колекции, итен опстанок колекции, и бубачки од кеси.Моќен и комерцијален формула направени во САД под строга GMP стандарди.Стероид & кортизон слободни, мирис слободни, paraben слободни, суровост-слободни и вегетаријанската-пријателски.Истите овие агенти се стимулира растот на fibroblasts, индуцирање на зголемувањето на бројот на epidermal клетките, ја враќа крвта перфузија и нео-vascularisation (нови крвни садови раст), и реставрација и миграција на колаген, еластин, и хијалуронска киселина.Оваа full-спектар рана управување со производот се препорачува од страна на дерматолозите и лекари за лекување на хронични и акутни рани.НОВАТА РЕВОЛУЦИЈА ВО РАНАТА ГРИЖА Рана Healix комбинира на природата е најефикасен рана-исцелување растенија со децении невиден наука во разновиден и достапен рана грижа серум.Effectual згрижување на акутни рани како што се гледа во хемиски peels, дерматолошки и ласерски процедури, тетоважа aftercare, dermabrasion, dermaroller, и dermapen.Исто така работи и на кучиња, коњи, како и сите други животни и миленичиња.Промовира брза помош, поправка, и реставрација на ткива погодени од рани и изгореници со користење на супериорен растенија и напредна наука.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат