• Новак
Polaroid Про Видео Ултра Тенки & Светлина Кондензаторот Пушка Микрофон со Шок Планината за Canon XA25, XA20, VIXIA HF G20, HF G30, HF R42, HF R40, HF R400 Дигитална видео камера

Polaroid Про Видео Ултра Тенки & Светлина Кондензаторот Пушка Микрофон со Шок Планината за Canon XA25, XA20,

DEN 1079.76

Достапност
Достапно за нарачка

Звуци од страничните и задните се во голема мера атенуирани.Шок Планината Вклучени па Нема Екстра Несаканите Звуци Поради Микрофон Movemnets Вклучува Резервни Шок Планината Еластична Бендови.За да се спречи опрема бучава, микрофонот е отстранет во рок од четири вибрации апсорбирање на еластична бендови во центарот на своите планината.Оваа исклучително лесен Polaroid hypercardioid пушка микрофонот е идеален за нејзината улога како алтернатива на рачен микрофон со својот тесен пикап агол и тесна cardioids некаква шема.Камерата & видео камера треба да се има микрофон 3,5 mm приклучок во џек.Тесен Cardioid Пикап Шема Намалува Звукот Од Позади.Исто така, вклучен е ветробранското стакло што во голема мера ќе тишина правец користите кога го користите микрофонот на отворено.Оваа микрофонот е дизајниран да биде многу чувствителни на звук доаѓа директно во предниот дел на муцката.Надвор од телото, и ќе најдете on/off и слабеењето прекинувачи.5 копчето клетки Димензии (Lx H) : 6.Тоа се поврзува со камера со еден кабелот за напојување со три диригент аудио приклучок.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

E-извонредни 2 парчиња Мини Шпион Аудио Звук Глас Пикап Микрофон Микрофон со Гола Жица Линија за Камера Микрофон

Овие производи треба да се обезбеди доволно напон и струја, генерално 12 V 100m A DC напојување.Висока вернос�

DEN 182.16