• Новак
BreathRx Анти-Бактериски Плакнење на Устата (1-gal)

BreathRx Анти-Бактериски Плакнење на Устата (1-gal)

DEN 1341.36

Достапност
Достапно за нарачка

Совршен за лош здив кои произлегуваат од ниско-хидрати диети.Алкохол-слободен формула нема да ја иритираат чувствителни непца.Освежување Чисти Нане Вкус.Анти-Плакета/Анти-Гингивит формула.Пумпа вклучени погодно за издавање.Ексклузивно Breath Rx dual-акција формула ја елиминира орален malodor во две фази.Прво, на својата моќна активна состојка спречува плака што води кон гингивит, и формирањето на Испарливи Соединенија на Сулфур (VSCs) - главната причина за лошиот здив.Второ, ZYTEXTM држи работи во текот на денот да се неутрализира фаул мирис мирис.Ништо не остава вашиот здив новак подолго.Плус, тоа е 100% алкохол слободни така што ниту еден од штетни и устата-сушење дејство на алкохол. 1-галон шише/w пумпа.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Freshen Здив миење на устата, Освежувачки и Удобно Лесно Да се Носат Устата се Мијат Длабоко Чистење за долгорочно

Лента за пакување, една торба во време, лесен за носење, чиста и хигиенски исправна, погоден за патување �

DEN 273.36