• Новак
Голи Хидратантен Лицето Чистење за Против Стареење, Нежен Крем за Чистење на Сите Типот на Кожата (2 мл)

Голи Хидратантен Лицето Чистење за Против Стареење, Нежен Крем за Чистење на Сите Типот на Кожата (2 мл)

DEN 1440.00

Достапност
Достапно за нарачка

* Доволно нежна за секојдневна употреба - Совршени за сите типови на кожа, вклучувајќи ги и чувствителна кожа. * Хидрати & омекнува како што се чисти - Нежен крем чистење е клинички докажано за хидрат кожата. * Не иритирачки крем формула - Смирува кожата, како што тоа ги отстранува нечистотија, шминка и други нечистотии, и е идеален за лице, раце и тело. * НЕМА да ја напушти кожата сува & тесни - Нема да дресот на кожата на неговата природна заштитна масла и помага во одржување на кожи природната p H вредност.Овој крем, смирувачки чистење остава кожата мека и не се тесни. * Направени во САД - Нашите производи се тестирани на луѓето а НЕ на животните.Хидратантен чистење нежно чисти вашата кожа без одземање на природни масла и е совршена за сува чувствителна кожа, но може да се користи за сите типови на кожа.На навлажнувачки состојки ќе ја напушти вашата кожа мека и мазна. (2 мл).

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Вистинска Бариера Крем Пена за Чистење(кутија), Нежни Сулфат-Слободни Амино Киселина Навлажнувачки Лицето Чистење

СЕКОЈДНЕВНО ЛИЦЕТО ПЕНА за ЧИСТЕЊЕ : Нежна крем текстура чистење пена што ги минимизира соголување влаг

DEN 384.00

Вулкански Камен Топката Лицето Масло Апсорпција и Чистење Пренослив Ролери Масло Вшмукување Топката Чисти Порите

Материјал : Природни минерални вулкански камен.Ова се соочуваат со ролери е направен од вистински вулка

DEN 99.12

Боровинките Ребаланс Чистење| Дневно Пенење Чистење на Лицето За Сите Типови на Кожа | Крем за Пена Конзистентност

Слабо кисела чистење дека keepl s масловлажна рамнотежа.Тоа го прави да се чувствувате moisturized дури и после

DEN 335.76