• Новак
SOLOMON4U Страна се Насликани Сина Глеѓ Еврејски Mezuzah Украсени со Злато Акценти и Месијанска Печат Ѕид Décor Скролувајте Вклучени Направени во Израел (4.2 Инчи) (Бело)

SOLOMON4U Страна се Насликани Сина Глеѓ Еврејски Mezuzah Украсени со Злато Акценти и Месијанска Печат Ѕид Décor

DEN 208.80

Достапност
Достапно за нарачка

✅ На mezuzah е сад во кој се сместени голем пергамент испишани со религиозни текстови.Според Еврејската традиција награда за ставање на Mezuzah по прагот е долг живот (НЕ Кошер СКРОЛУВАЈТЕ Е ВКЛУЧЕН ). ✅ Направени во Израел , со SOLOMON4 U - Највисок квалитет на рачно изработени Подароци од светата земја - Донесе заштита и благослов на вашиот Дом. ✅ Направен од Чисто месинг Глеѓ страна се насликани , Украсени со месијанска печат и е првата буква на божјото Име. ✅ Повеќе бои избор : Сина , Црвена , Небо Сина , Темно , црно-Бел. ✅ Големина е : 4 инчи * 1 инчи / Голем дар од Светиот земјиште ( завртки не е вклучен ).Високо-квалитетна бела глеѓ mezuzah со месијанска печат направен во Израел рака-насликани, Месинг доаѓа со не-кошер скролувајте Пресадена Во, доаѓа во различни бои, се испраќаат директно од Ерусалим,, да ги Задржи вашиот дом благослови и заштитени од страна на оваа голема mezuzah.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат