• Новак
Храна Термометар,Водоотпорен Дигитални Инстант Прочитајте ги Исполнуваат Термометар со Светлото,Магнет и Калибрација Функција,Долго Виткање Сонда Готвење Термо?

Храна Термометар,Водоотпорен Дигитални Инстант Прочитајте ги Исполнуваат Термометар со Светлото,Магнет и Калибрација

DEN 479.76

Достапност
Достапно за нарачка

БРЗО се ЧИТА, исто Така, изградена-во магнет и виси дупка направи за складирање и носат easliy.Тоа е идеален подарок за било готвење или СКАРА ентузијаст со убаво спакуван.МОЌЕН ФУНКЦИОНАЛНОСТ : голем и осветлен LCD дисплеј со светлина го прави многу лесно да го прочитате температура додека готвење на отворено на сончеви денови или во текот на ноќта;лесно да се Префрлате помеѓу ℃ и ℉;Лесно да се калибрирање;исто Така, вклучува 1 екстра CR до 2032 батеријата, бонус месо температура табелата, што ви овозможува лесно да се готви mouthwatering оброци.ВОДООТПОРЕН Со силна ABS пластика и се отпорни на телото, на дигитални месо термометар можат да го издржат случајно капки или други влијанието несреќи.Одлично за бразилецот на отворено.НАШАТА УСЛУГА : Ние Обезбеди 60 дена пари назад услуга,12-месечен производителот гаранција.Ако имате било какви прашања или треба било каква помош, само обратете се на Clyn услуги на клиентите тим.Ние и ветуваме сте задоволни решение. 2 3 V CR2450 батерии(1 внатрешноста термометар и 1 екстра за понатамошна употреба).Месо температура водич и лесно да се следат графички кориснички прирачник.Со нашите дигитални месо термометар, можете лесно да се направи совршена храна.Тоа може да се користи за да се справат со температура од пржење, бразилецот, бифтек, турција, итн.Тоа исто така може да се користи за тестирање на температура од млеко, кафе, супа, и повеќе.Дали сте готвење почетник или професионален готвач, ова месо термометар ќе ги преземе вашиот готвење вештини за да на следното ниво.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Тејлор Прецизност Производи Инстант Прочитајте Жичен Сонда Дигитални Месо Храна Скара BBQ Готвење Кујна Термометар

СЛЕДИ и да е ХРАНА БЕЗ да ја ОТСТРАНИТЕ ОД ПЕЧКА : трајни производи од не ' рѓосувачки челик сонда со 4нога

DEN 624.00