• Новак
Месо Секира,Нож Секира 5.5Boning Нож од српските Отворено Кујнски Нож Deboning Нерѓосувачки Челик Перење Камен Зачукуваше Сечилото Кампување Нож Алатка СО JJKY

Месо Секира,Нож Секира 5.5Boning Нож од српските Отворено Кујнски Нож Deboning Нерѓосувачки Челик Перење Камен

DEN 1521.60

Достапност
Достапно за нарачка

Висок Квалитет на Месо Секира : Ова месо секира е направен од високо-квалитет на јаглерод од не ' рѓосувачки челик и е идеален подарок за секој дом или професионална кујна, готвач.Ова месо секира во голема мера може да се зголеми на тврдоста на месо секира во 58-60 RHC.На метални елементи од хром,молибден и vanadium имаат добри посебни својства во однос на сила,цврстина, ' рѓа отпор и на острината на ова секира нож.Ергономски Не се Лизга Рачка : На ергономски облик на оваа секира совршено се распределува притисокот на дршката и тесен ножот.Со цел да се направи нож секира повеќе професионални и намалување на заморот,рачката на ова месо секира нож може да ви обезбеди безбеден и удобен зафат,не е лесно да се лизга,фирма и работната енергија.Мултифункционален Месо Секира : Мултифункционален месо секира за сечење,сечење и dicing.Таа има висока цврстина и остар жилет рабовите за да се обезбеди максимална сечење перформанси и издржливост,ефикасно задоволување на месо cleavers Различни користи за сечење на зеленчук и месо.Остар Нож Секира : Ова челик месо секира има ултра-остар нож,одлична отпорност на абење и дамка отпор, ' рѓа отпор и дамка отпор.Висок квалитет на јаглерод од не 'рѓосувачки челик месо cleavers имаат поголема цврстина,послаба ронливост,загадување на корозија и' рѓа отпор,што значи дека трошоците за одржување на месо cleavers е помал.Доживотна Гаранција : 100% задоволство или гаранција за парите назад.Обидете се на нашиот месо секира,не да преземе ризици,ова месо секира е најдобар подарок за Божиќ,свадби,родендени,Денот на Таткото,на Мајката Ден,дома готвачи,професионални готвачи,готвење учениците,итн.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Виолетова Змеј Месо Секира Нож Тешки Месар Нож Рачно Кован Професионални Коска Хеликоптер отворено Нож Висока

Месо Секира Прво што треба да знаете ова е нож рачно изработени фалсификувани од висок јаглероден чели�

DEN 527.76

Месо Секира Нож Тешки Месар Нож Остри Коска Секира Коска Сечење Нож Рачно Кован Коска Хеликоптер Висока Јаглероден

Но треба да се ракана перење после секоја употреба, чувајте го на чиста и сува да одолее на ' рѓа.ПОВЕЌЕНА

DEN 1679.76