• Новак
Мерење Шише, Високи Форма, 25ml Капацитет, Borosilicate Стакло со Заменлив Земјата Затка - Eisco Лаборатории

Мерење Шише, Високи Форма, 25ml Капацитет, Borosilicate Стакло со Заменлив Земјата Затка - Eisco Лаборатории

DEN 338.16

Достапност
Достапно за нарачка

25ml капацитет на мерење шише, високи форма.Interchangable Земјата Затка.Направен од висок квалитет на borosilicate стакло. 1.2" (30мм) надворешен дијаметар, 2.3" (60mm) високи.Отворање дијаметар е 0.9".Borosilicate стакло тежина шише, 25ml капацитет. 1.2" (30мм) надворешен дијаметар, 2.3" (60mm) високи.Отворање дијаметар е 0.9".Eisco стакло е наменета да се користи во лаборатории, но често се користи во домовите или гаражи, како и.Autoclavable, со супериорен хемиски издржливост.Ниска температура од тебе - може да издржи високите температури & термички шокови.Eisco Лаборатории Borosilicate стакло, ги има следниве топлина tolerances : Вид Точка -515°C Annealing Точка 565°C Омекнување Точка 820°C. Eisco Лаборатории со гордост го произведува свои производи со користење на state-of-the-art опрема, и по највисоките стандарди за контрола на квалитетот.Секој производ е внимателно дизајниран од страна на тим на лабораторија професионалци и искусни инженери со квалитет и трајност на ум.Тие се произведени само со највисока оценка, суровини и репроматеријали, како и според меѓународните стандарди за квалитет за да се осигура дека тие можат да го издржат употреба дури и во најтешките лабораторија средини.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат