• Новак
ZEFS--ESD CNC Вретено Мотор Воздух за Ладење 0.8 kw DC110V 20000RPM CNC spindleMotor Комплет ER16/ Чак 800W Вретено Мотор/Напојување Брзина Гувернерот за Гравирање за CNC Рутер Гравирање Мелење

ZEFS--ESD CNC Вретено Мотор Воздух за Ладење 0.8 kw DC110V 20000RPM CNC spindleMotor Комплет ER16/ Чак 800W

DEN 3092.64

Достапност
Достапно за нарачка

1.Текст : AC220 V/110 V ± 10% 50/60 Hz (Default ). 2,Моќност : 800 W. 3,Излезен напон : 0-110 V ВАШИНГТОН. 4,Тековни : 6 A. 0.8 kw вретено мотор Воздух за ладење вретено 1 Pcs ER16 чак CNC 800 W Вретено Мотор 20000rpm Package се воведе : пакет 1 : 1pcs 800w ER16 spindlepackage 2 : 1pcs 800w 220/110v mach3 моќ supplypackage 3 : 1pcs 800w ER16 вретено+1pcs 52mm clamppackage 4 : 1pcs 800w ER16 вретено+1pcs 800w 220/110v mach3 моќ supplypackage 5 : 1pcs 800w ER16 вретено+1pcs 800w 220/110v mach3 напојување+1pcs 52mm clamppackage 6 : 1pcs 800w ER16 вретено+1pcs 800w 220/110v mach3 напојување+1pcs 52mm менгеме+10pcs ER16 collect Feature : 1.Воздух за Ладење Вретено : Големина : 52mm Моќ : 800 WMaximum вртежен момент : 0.79 Nm Runout исклучување : 0.01 mm-0.03 mmwork Напон : 110 VDCSpeed : 5000-20000rpm Air Ладење ER16 collet (8мм)2.напојување : Напојување со брзина гувернерот : (Прирачник брзина регулатива)Текст : AC220 V ± 10%50/60 Hz Adapter моќ : 800 WSupport mach3 functionthis моќ на регулаторот може да се прилагоди 110/220 според клиенти needs3.52mm менгеме : 1x 52mm Планината Заградата+4x Screws Applicable да : 300w 400w 500w 800 W вретено motor Model : 52mm Вретено моторни монтирање bracket Diameter : 52mm Material : Алуминиум alloy4. 10pcs ER16 : 10 компјутери ER16 Големина : 1mm / 2mm / 3мм / 4mm / 5mm / 6mm / 7mm / 8мм / 9mm / 10mm Spindle Моторни Параметар : Работа напон : 0-110 VDCRotation брзина : 5000-20000r/мин. Напојување : 800 WTorque : 0.79 NMInsulation отпор : >2 Megohm Dielectric сила : 500 VTotal должина : 203.5 mm Diameter : 52mm Axis collet Должина : 45mm Repeat на точноста : 0.01-0.02 mm Надворешен на јаглерод четка, едноставен и convenient0.8 KW Напојување Брзина Гувернерот 800w Вретено Напојување 110 V/220 За DIY Гравирање машина алатка Функција : со брзина гувернеротWasy за контрола на брзината на 800w вретено мотор !5. Димензија : L190mm × W105mm × H60mm 6. Контролор : Mach3 Note : Ако треба 110 V,регулирајте снабдувањето со електрична енергија на 110 V.Ви благодариме.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат