• Новак
Fotodiox Про 36 Octagon Softbox ПЛУС Мрежа (Eggcrate) за Студио Strobe/Flash со Мека Diffuser и Посветен Speedring, за Кометата CB25H Флеш Главата, CAX-32HS, CAX-64HS, CB-25, CT-800 W W/S, CT-W400 W/S Strobe Блиц Светлина, Мека

Fotodiox Про 36 Octagon Softbox ПЛУС Мрежа (Eggcrate) за Студио Strobe/Flash со Мека Diffuser и Посветен Speedring,

DEN 1725.84

Достапност
Достапно за нарачка

Карактеристики Внатрешна Одбивни и Надворешниот Diffusive Покритие за Дури и Светлината се Фрли.Посветен speedring е специјално дизајниран за вашиот strobe светлина.5" длабоко, Секоја големина прилагодливи од уривање клетки.Надворешен, бела diffusive покрие ја затвора пред softbox и се спроведени од страна на лепенка правење различни осветлување опции брзо и лесно.Секоја мрежа е 2"x2" и 1.На Fotodiox eggcrate (меки grid) се фокусира на постојните извор на светлина во повеќе содржани област да се вклопи предизвик светлина барања.Ујп Одделение, Отпорни на Топлина Премија Одделение Материјали w/ Тешки Изградба.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Лесни eggcrate дизајн мрежа, 50 степени агол, произведуваат controled извор на светлина.Запечатува Venting за употреба со Континуиран Осветлување, Ротирачки Забрзување со Палецот Завртка за Заклучување.Неуспехот да се следат овие инструкции ќе го оштети вашиот мрежа.На eggcrate, исто така, обезбедува насочување контрола на мека светлина кутија им се овозможи да се задржи светлината на вашиот предмет и надвор од позадина, контролирање spillage.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат