• Новак
Fotodiox Про 36 Octagon Softbox ПЛУС Мрежа (Eggcrate) за Студио Strobe/Flash со Мека Diffuser и Посветен Speedring, за Elinchrom Monolights, Prolinca Monolights, BXRi Стил, Д-лајт Серија, Ranger Серија и ЕЛ Серија Strobe Блиц С?

Fotodiox Про 36 Octagon Softbox ПЛУС Мрежа (Eggcrate) за Студио Strobe/Flash со Мека Diffuser и Посветен Speedring,

DEN 1725.84

Достапност
Достапно за нарачка

Посветен speedring е специјално дизајниран за вашиот strobe светлина.Лесни eggcrate дизајн мрежа, 50 степени агол, произведуваат controled извор на светлина.На eggcrate, исто така, обезбедува насочување контрола на мека светлина кутија им се овозможи да се задржи светлината на вашиот предмет и надвор од позадина, контролирање spillage.78 cm) Прачки основна Плоча + Elinchrom Вметнете Носи Торба + Упатството за Компатибилни Студиски Флеш Единици : Elinchrom** (Prolinca, Д-лајт, Ranger RX, Дигитални RX, ЕЛ, BRX, BXRi, DRX) Calumet Битие Влијание ЕКС Модели **НЕ одговара Elinchrom Quadra Ренџер или Quadra ELB Модели ве Молиме Забелешка : Eggcrate Мрежа мора да бидат отстранети по велкро рабовите со внимание.Надворешен, бела diffusive покрие ја затвора пред softbox и се спроведени од страна на лепенка правење различни осветлување опции брзо и лесно.На Fotodiox eggcrate (меки grid) се фокусира на постојните извор на светлина во повеќе содржани област да се вклопи предизвик светлина барања.5" длабоко, Секоја големина прилагодливи од уривање клетки.Делови за Про Softbox Комплет : 36in (90cm) Softbox Школка 50 Степен Мрежа (2x2x1.На Лепенка поставата прави инсталација лесно и брзо.Запечатува Venting за употреба со Континуиран Осветлување, Ротирачки Забрзување со Палецот Завртка за Заклучување.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Секоја мрежа е 2"x2" и 1.Тоа се прави со Fotodiox е со висок квалитет и рефлексивни diffusive материјали.НЕ се повлече Eggcrate Мрежа надвор од центарот или било каде, освен велкро ленти.Неуспехот да се следат овие инструкции ќе го оштети вашиот мрежа.Ујп Одделение, Отпорни на Топлина Премија Одделение Материјали w/ Тешки Изградба.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

ACD Фото Студио Осветлување Комплет Softbox+Сијалицата +Сијалица Приклучок+Светлина Стојат+Конзолни Стап+Позадина+Позадина

● ОДЛИЧЕН МАТЕРИЈАЛ Направен е издржливи и отпорни на корозија и ' рѓа.Дизајнот на tripod е стабилна и не е

DEN 1792.80