• Новак
Сокол Очи RX-7120TDX II 600W LED Тркалаат-Flex Мат Фото Студио Осветлување со Саќе Мрежа Softbox 2700K-9999K RGB+УПТ ПРЕДВОДЕНА од Flex Осветлување за Полнење

Сокол Очи RX-7120TDX II 600W LED Тркалаат-Flex Мат Фото Студио Осветлување со Саќе Мрежа Softbox 2700K-9999K

DEN 754.56

Достапност
Достапно за нарачка

Сокол Очи RX-7120 TDX II е RGB+УПТ LED Тркалаат-Flex Осветлување за полнење.Поддржува со DMX контрола која им овозможува дури и поголема можност за било која апликација. 2.4 GHz далечински контролер може да се купат по желба.DMX контрола може да биде програмиран да се создаде различни движење потекло како полициски автомобил светлина или било која друга боја движење ефекти.Ова ќе биде одлично решение за преносни ефект светла и microfilming производство.Модел : RX-7120 TDX II Големина : 121 x 121cm Моќност : 600 W Бр.на LED (SMD) : 1760x White / 1760x Tungsten / 1760x RGB Оперативен Напон : AC 110-240 V Боја Температура : 2700 K-9999 K (чекор-помалку) Затемнување : 0-100% Чекор-помалку затемнување Зрак Агол : 10-360° CRI : 95+ ЛУКС (5600 K) : 32200 (0.5 m) / 15300 (1m) / 5350 (2м) / 2730 (3m) ЛУКС (3200 K) : 29300 (0.5 m) / 13500 (1m) / 4690 (2м) / 2390 (3m) Тежина (Контрола Кутија) : 6.22 кг Тежина (Flex Светлина) : 3.27 kg Целиот Пакет : 46kg Пакет се вклучени : 1 x RX-7120 TDX II Осветлување Мат 1 x RX-7120 TDXHBSC Саќе Мрежа Softbox 1 x Заградата сет 1 x Контрола кутија 1 x Моќ кабел 1 x Безбедно жица 1 x Адаптер екипаж 1 x Носи Торба.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат