• Новак
Фах Рамнотежа 200g, Лабораторија Механички Баланс Фах Рамнотежа Скала Идеална Алатка Настава за Хемиски Експерименти за Лабораторија

Фах Рамнотежа 200g, Лабораторија Механички Баланс Фах Рамнотежа Скала Идеална Алатка Настава за Хемиски Експерименти

DEN 810.96

Достапност
Достапно за нарачка

4. Лесно да работат и носат. 5. Погоден за училишните физика и хемиски експерименти, идеална алатка настава. 3. Употреба на tweezer да менгеме тегови, чувајте ги чисти и точни. 2. Се постигне прецизност тежина мерење врз основа на принцип на лост. 1. 100% сосема нов и висок квалитет.Фах Рамнотежа е главно направени според Robway механизам и рачката принцип.Како мал затворен тежат инструмент, тоа е опремен со лесно да работат и носат.Идеално средство за учење за хемиски и физика експерименти.Карактеристики : 1. 100% сосема нов и висок квалитет. 2. Се постигне прецизност тежина мерење врз основа на рачката принцип. 3. Употреба на tweezer да менгеме тегови, чувајте ги чисти и точни. 4. Лесно да работат и носат. 5. Погоден за училишните физика и хемиски експерименти, идеална алатка настава.Спецификација : Мерење Max : 200g Поделба Вредност : 0.2 g Пакет тежина : Околу. 522g / 18.4 оз Пакет листа : 1 * Фах Рамнотежа 1 * Пинцети 1 * Тежина 5g 1 * Тежина 10g 2 * Тежина 20g 1 * Тежина 50g 1 * Тежина 100g.

Спецификацијата

Max Weighing:
200g
Division Value:
0.2g
Package weight:
Approx. 522g / 18.4oz
  :
Package list:
1 * Tray Balance :
1 * Tweezers :
1 * Weight 5g :
1 * Weight 10g :
2 * Weight 20g :
1 * Weight 50g :
1 * Weight 100g :

Со стоката дадена додека купуваат

Фах Рамнотежа 200g, Лабораторија Фах Рамнотежа Премиум Механички Лабораторија Механички Баланс Скала со Висока

1 100% сосема нов и висок квалитет 5 Погоден за училишните физика и хемиски експерименти, идеална алатка на

DEN 2316.00