• Новак
uxcell Нитрилна Гума O-Прстени 13.5 mm OD 11.1 mm ID 1.2 mm Ширина, Метрички Запечатување Заптивка, Пакет на 5

uxcell Нитрилна Гума O-Прстени 13.5 mm OD 11.1 mm ID 1.2 mm Ширина, Метрички Запечатување Заптивка, Пакет на

DEN 2126.40

Достапност
Достапно за нарачка

[Size] - 13.5 mm надворешен Дијаметар, 11.1 mm Внатрешен Дијаметар, 1.2 mm пресек со Дијаметар. [Цврстина] - 70 A Durometer (Брегот Цврстина) за отпорност на пенетрација. [Нитрилна Гума] - Стандард Нитрилна Butadiene Гума со широк температура се движат од -4℉ (-20°C) да 212℉ (100°C). [Примена] - Широко се користат за притисок за миење, филтер, пумпа, вода црево, водоводни цевки, гаража за одржување и многу повеќе. [ЗАБЕЛЕШКА] - ве Молиме потврдете бараната големина и материјал пред да ги купите, и да ја стави на право место.Цврстина : 70 A.Температура : -4℉ (-20°C) да 212℉ (100 °C).Тие се кружни во форма, круг во крос-дел.Дизајниран за употреба во широк спектар на запечатување апликации.Најчесто се обезбеди притисок и течност печат помеѓу cylindrically облик, се преклопуваат, за парење површини и најчесто се гледа во мотори, чешми, прирабници, вентили, и разни цилиндри.Добри механички својства и висока отпорност на абење NBR.Добра отпорност на многу нафтени масла, greases, хидраулични течности, алкохол, минерални масла и маснотии.Buna-нитрилна е ранлив на acetone, етри, естри, озон, сончева светлина, и атмосферски и затоа треба да не се користи во озонската-генерирање на електрични мотори, опрема за заварување, или во апликации со изложеност на УЛТРАВИОЛЕТОВА светлина.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат