• Новак
Едвин Jagger Плаза Имитација Црн Мермер Рачка За Gillette Mach3 Жилет Кертриџ (Имитација На Слонова Коска)

Едвин Jagger Плаза Имитација Црн Мермер Рачка За Gillette Mach3 Жилет Кертриџ (Имитација На Слонова Коска)

DEN 1824.00

Достапност
Достапно за нарачка

Едвин Jagger Имитација Црн Мермер Mach3 Жилет Рачно изработени во Шефилд, Англија.Високо полиран црн мермер боја се справи.Убаво избалансирани за мазна, безбедно бричење вклучува 1 Mach3 ножот.Жилет тежина - 60g се Справи со должина : 77mm (3").Едвин Jagger брендирани кутија.Едвин Jagger Имитација Црн Мермер Mach3 Жилет.Оваа прекрасна Едвин Jagger Плаза жилет е наменета за Gillette Mach3 сечилото систем и е направен целосно во Шефилд од страна на Едвин Jagger, Европа е основно производителот на луксузни рачно изработени бричење опрема.Произведени со користење на внимателно одбрани, најдобрите квалитет крем боја полиестер материјал.Тоа е солидна месинг, тројно тешко сино бела хром позлатен вратот и ножот главата; рачката е на високо полиран да беспрекорна сјај.Три сечилото систем, со смазка ленти, е многу безбедна и обезбедува близок и удобно се избричат.На жилет е средна тежина, најубаво избалансиран и идеален за сите нови или искусни влажни хлапак.Мала тежина и убаво избалансирани оваа жилет е задоволство да се користи и трае само вистински Gillette Mach3 ножеви.За автентичност, На Едвин Jagger име е брендирани до должината на рачката и жилет се изведува во smart Едвин Jagger презентација пакување Овој паметен крем и хром жилет е донесено во smart Едвин Jagger премија за пакување.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат