• Новак
ПЛАНИНАТАЕкс Бонбони Washi Маскирање Лента

ПЛАНИНАТАЕкс Бонбони Washi Маскирање Лента

DEN 204.72

Достапност
Достапно за нарачка

Производителот гаранција може да не се применува. 15mm x 10m.Лесно да ја напишам.Обновливи и лесно да се солза со рака.Водоотпорен и heatproof.Може да се користи на повеќето површини и ќе кора надвор без да се оштети.мт маскирање лента е оригиналот 'washi' маскирање лента создадени од 100 години Јапонската компанија, Kamoi Kakoshi.Секој декоративни тек е направена од мазна, на Јапонска хартија која може да биде раскинат лесно од рака.Користете мт маскирање лента за изработката, подарок завиткување, scrapbooking, дома декорација и многу повеќе!Пополнете вашата дневник, со washi лента и scribble белешки за тоа, заличи до џем тегла или фабрика тенџере, ги красат еден здодевен слика рамка и да го персонализирате подароци.Овој сестран лента солзи исклучување лесно, стапови веднаш и лушпи надвор без да остават трага.Шарени и едноставен, планината маскирање лента може да се користи на хартија, објекти и ѕидови.мт маскирање лента е полу-транспарентно, така што може да биде особено прилично кога тоа е слоевит, тоа е исто така лесно да се напише на па тоа е корисна за правење белешки и пораки.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

CYHO Леплив Фластер Користи Постојано, Додаток за Полнење во Пакет;Дневни Домаќинство;Партија;Роденден;Декорација;Фабрика,

Производот е лесно да се солза со силна лепливоста.Производот е шарени, на тој начин, тоа е многу препозн

DEN 186.00