• Новак
Torx w/Pin Подесувате Доказ за Безбедност Рамен Капа Машина Завртка 18-8 од не ' Рѓосувачки Челик - 1/4-20 x 3 (T-27) Количина-1000

Torx w/Pin Подесувате Доказ за Безбедност Рамен Капа Машина Завртка 18-8 од не ' Рѓосувачки Челик - 1/4-20

DEN 1322.40

Достапност
Достапно за нарачка

Нерѓосувачки Челик Сигурносни Навртки и Torx се вози со централен pin за да се спречи мешање по инсталацијата.Тешко, ако не и невозможно да се отстрани без појавување на Torx малку (Вклучени).Корозија и 'Рѓа Отпорни 18-8 од не' Рѓосувачки Челик - Издржливи и безбедни за изложеност на елементите.Countersunk, рамна глава работи рамна со инсталацијата на површината.Не Вклучува Појавување На Вметнување Малку.Ѕвезда Вози станот на шефот за безбедност на машина завртки се користи за обезбедување на материјали од кои се tampered со, како што регистарски таблички, скари во затвори, школи, чамци и автомобили.Користат во прехранбената првично и обработка области.Исто така се користи во јавните бањи и други јавни површини.Често ќе видите security сврзувачки елементи се применуваат во метал на метал или метален да дрво апликација. 18/8 или 18-8 Нерѓосувачки челик се спречи rusting и е отпорен на корозија.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Челик Пан Глава на Машина со Завртки, Пан Машина Завртки Fastener Погодно Тесни за Статистика Опрема за Индустрија(M410)

Забелешка : ве Молиме забележете дека иако се должи на тенки примена на овие навртки, можно е дека слој м

DEN 252.00