• Новак
ege Двојна Совет Уметност Маркери Постојан Алкохол врз Основа Маркери Обоени Уметник за Цртање Маркер Пенкала 24/40 Бои (24 Бои)

ege Двојна Совет Уметност Маркери Постојан Алкохол врз Основа Маркери Обоени Уметник за Цртање Маркер Пенкала

DEN 309.36

Достапност
Достапно за нарачка

Dual Совети & Круг Пен носителот : Широк длето (прибл. 1-6 mm) и парична казна точка(прибл. 1 мм) nibs за прецизно обележување и укажуваат, ви Овозможува да се создаде различни стилови, скици и модели со леснотија. 24/40/80 Бои со супериорен blendability.Користете го овој алкохол поставува обележувач на скица, напишете, или да додадете прскање на 24/40/80 бои за било која уметност и занает проект.Маркер буриња се ергономски дизајниран.Нашите маркери се плоштад во изгледот за да се спречи маркери од тркалање оф табела.Алкохол Базирани Мастило Маркери : високо пигментирани и живописни парична Казна & Длето Совет маркери се изградени да трае без да се грижиш за smudges.што ќе ви овозможи да се во боја во најмалку 300 m вредност на цртежи и се вклопуваат убаво за дополнителна димензија на вашиот уметнички дела.Не избледи со текот на времето.Се согласува да : ASTM D 4236, EN71 Стандарди.Тоа ќе биде добар подарок за деца или ученици!.Големина : 24 Бои.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат