• Новак
Маркер Пенкало Сет, 12 Бои Двојно Nibs Акварел Пенкала Вода Базирани Цртан филм Графити Уметноста Скица Маркери за Цртање Пенкала за Домашна Употреба (Office use

Маркер Пенкало Сет, 12 Бои Двојно Nibs Акварел Пенкала Вода Базирани Цртан филм Графити Уметноста Скица Маркери

DEN 1812.00

Достапност
Достапно за нарачка

МЕК И ФЛЕКСИБИЛЕН ЧЕТКА : Со двоен nibs, 2 линија на табови : Широк прибл. 1-2mm; парична Казна прибл. 0.8 mm.PP барел и капа гаранција за долг животен век.Овие вода боја четки се одлични за широк и парична казна потези, одлична алатка за рака букви и calligraphy.АКВАРЕЛ ЕФЕКТ : Овие маркер четка пенкала може да се создаде убава акварел ефекти со едноставно dabbing обична четка во фра, и на вашата страница, тенка од мастило.Врвен за gouache на хартија, бои може да се расфрлани со вода и се меша добро.РАЗНОВРСНА БОЈА МАРКЕРИ : Совршен за уметност и DIY занает проекти, занает тип : отворено карпи, calligraphy,букви, - карта во донесувањето одлуки, календар, старо книги, канцелариски материјал, боење, цртање и изработка, занает украс, постери, scrapbooking, детска' занаети, идеален за деца и возрасни.ВИСОКО КВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ : маркер пенкало сет изработени од високо квалитетен материјал, вода врз основа на боја на мастило, y и згаснат отпорни.Без тресење или транспорт потребни за да се добие маркер започнете, едноставно uncap и пишување, лесен за употреба.СИЛНА ФУНКЦИЈА : Богата боја маркер пенкало имаат голема бои.Парична казна точка постојан напредок.Знаци на речиси секоја површина : метал, керамика, дрво, гума, стакло, пластика, камен, хартија и метал итн површината.Карактеристики : Вода базирани боја мастило маркер пенкало, y и cinvenient да ја користите.Врвен за gouache на хартија;бои може да се расфрлани со вода и се меша добро.Тркалезна тело е и мазна и удобно.Со двојно nibs, 2 линија на табови : Широк прибл. 1-2mm; парична Казна прибл. 0.8 mm.Ексклузивно производство гарантира постојаност на боја и излез.PP барел и капа гаранција за долг животен век.Пакетот Вклучува : 1 x Поставува на Маркер Пенкало Забелешка : ве Молиме да се потсети дека поради светлосни ефекти и монитор е brightness/contrast прилагодување итн.На тон на боја на веб-сајтот е фото и вистинскиот објект може да биде малку поинаков.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат