• Новак
Schott Zwiesel Tritan Кристално Стакло Tossa Barware Колекција Grappa/Ликер Коктел Чаша, 4.6-Унца, Сет од 6

Schott Zwiesel Tritan Кристално Стакло Tossa Barware Колекција Grappa/Ликер Коктел Чаша, 4.6-Унца, Сет од 6

DEN 1627.92

Достапност
Достапно за нарачка

6 Секоја Tossa колекција barware; за употреба со ликер и сокови за растворање; 4.6-унца капацитет; 5-1/2-инчен високи, 2-инчен широк.Tritan кристално стакло : не-води материјал од титаниум и циркониум оксид; отпорен на кршење, chipping, чешање; термички шок отпорни; патентиран.Tossa barware колекција : преголеми пондерирана дното стакло обликување на форумот од страна на неговите високи аголна страни.Целосно diswasher безбедно; не ќе etch, облак, или бојата за животот на стакло.Произведени во Германија.Schott Zwiesel Tritan Кристал Glass Since 1872, ние сме биле посветени да им служи на светот гости и најдобрите домаќини.ZWIESEL ГЛАС никогаш не само што беше за стакло, но секогаш одекнуваше можности својствени на стакло.Ние се стремиме да создаваат уникатни производи на највисоко ниво на производство, вештина, и изработка кои нудат исклучителна искуства на уживање и заедницата.Звукот на тост со ZWIESEL стакло е непогрешлив звук на автентични гостопримство.Нашата машина-направи серија, SCHOTT ZWIESEL, не само импресионира со своите висок сјај и посебен отпор кон кршење и пример, перење на садови, но, исто така, се карактеризира со нивна одржливост.Само регионално и тестирани материјали се користат за производство кое обезбедува 30% помала потрошувачка на енергија и значително помалку јаглерод диоксид и азот емисиите во текот на производството.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Полноќ Маргаритите 12oz Изолирани Вино Гимнастик Маргарита Пиење Алкохол Партија Лето Вибрации Лето Мексиканската

Ви се најде некој убав Подарок што ќе се стави насмевка право на секој ентузијаст е лице за себе или ваша

DEN 503.04