• Новак
American Apparel Tri-Мешавина Crewneck Кратко Sleeve Песна Т-Маица, 2-Пакет

American Apparel Tri-Мешавина Crewneck Кратко Sleeve Песна Т-Маица, 2-Пакет

DEN 271.44

Достапност
Достапно за нарачка

50% Полиестер, 25% Памук, 25% Rayon.Увезени.Се повлече На затворање.Машина За Миење. 50% Полиестер, 25% Памук, 25% Rayon.Увезени.Се повлече На затворање.Машина За Миење.Тенок одговара.Рамо-до-рамо лента и seamed јака.Слепи-бод ракав полите.Двоен-игла дното полите.Стил TR401 W; 2-пакет.Ткаат Тип : Сплетам.Crewneck t-shirt кој тенок одговара на нашите три-мешавина, супер меки лесни ткаенини за тоа се носи во гроздобер се чувствуваат.Мека и исклучително удобно против кожата.Машина за миење ладно.Користете само не-хлор кајгана, кога е потребно.Собори сува ниска.Не железо.Не сува чиста.American Apparel е исконски бренд, со уникатна историја и посебна култура која има стекнато жестоко се лојални купувачи по и огромна Глобален бренд на свеста.Ние работиме во пресекот на стил, интегритетот и етиката од почеток до крај.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат