• Новак
Под Оклоп Момчиња Armour ColdGear Долг Ракав, T-Shirt

Под Оклоп Момчиња Armour ColdGear Долг Ракав, T-Shirt

DEN 911.52

Достапност
Достапно за нарачка

87% Полиестер/13% Elastane.Увезени.Машина За Миење.Двоен слој за ткаенина со ултра-топло, брусен внатрешни работи & мазна, брзо сушење надворешноста. 4-начин се водат изградба се движи подобро во секој поглед.Материјал фитили пот & суши навистина брзо.Под Оклоп мисија е да се направи на сите спортисти подобро преку страст, дизајн и немилосрдните извршување на иновации.Каде почнавме?Сето тоа започна со идеја да се изгради супериорен Т-маица.Под Оклоп Момчиња Големина Chart His омилен ладни временски услови baselayer е дури и помек со двострано поврзана дека ја елиминира fuzzy долната страна, додека одржување на истата игра-промена на топлина.Овој тенок-монтажа Под Оклоп® Деца Armour Coldgear® Долг Ракав кошула дава следното-да-кожа поддршка без squeexe на компресија.Сите Под Оклоп® Облека карактеристики на tagless дизајн или солза-далеку ознака без лево-над парчиња.Cold Gear® ткаенина со Heat Gear™ технологија нуди најдоброто од двата светови : •Двојно-layer ткаенина со ултра-топло, брусен внатрешни работи & мазна, брзо сушење надворешноста.•Апсорбира и го задржува на телесната температура.•Брзо сушење надворешноста обезбедува брзо испарување.4-начин се водат измислица овозможува поголема мобилност во која било насока.Анти-мирис технологија спречува растот на мирис предизвикува микроби.Печатени вратот ознака за додадени comfort.UA логото на целиот процес.Директно hemline.88% полиестер, 12% elastane.Машина за миење, собори сува.Увезени.Мерења : Должина : 21 1⁄2 in Product мерења беа направени со користење на големината LG (14-16 Големите Деца).Ве молиме имајте на ум дека мерењето може да варираат во зависност од големината.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Наместо да Биде во Латвија Црна Маица - Латвија Љубовник Подарок - да се Истражуваат Латвија - Посета на Летонија

Покрај тоа да се чувствувате материјали, нашата врвна печатење процес и висок квалитет на мастила резул

DEN 2304.00