• Новак
ACL 10 Метри Cat6 RJ45 Bootless Ethernet Patch Кабел, Сина, 1 Пакет

ACL 10 Метри Cat6 RJ45 Bootless Ethernet Patch Кабел, Сина, 1 Пакет

DEN 1116.00

Достапност
Достапно за нарачка

Оваа кабли се користат за поврзување на мрежа, пренос на податоци и телефонски линии. 50-micron машки RJ45 конектори на крајот, со корозија-отпорни злато позлата. 4 PR UTP бакар насоки за минимална бучава, мешање & crosstalk.Надминува ОВЖС/минлив исхемичен напад-568-C стандард.Овој кабел обезбедува исклучителна пренос перформанси и ниска сигнал загуби.Таа поддржува до 500 Mhz (cat6) е погоден за Брз Етернет, Gigabit Ethernet, и 10-Gigabit Ethernet.Овие кабли се направени од 100% гола бакарна жица за разлика од бакар облечени алуминиум (ЦЦА) жица, затоа целосно во согласност со УЛ Код 444, кој бара чисто голи бакарна жица во комуникациски кабли.Нашите печ и масовно на кабли се користат од страна на податоци центри низ светот.Нашите Cat6 Bootless Snagless Мрежа Patch Кабел нуди универзална поврзаност со компјутери и мрежа компоненти, како што се рутери, switch кутии, мрежни принтери, мрежата прикачена за складирање (NAS) уреди, Vo IP телефони, и Рое уреди.Спецификации : Кабел Тип : CAT6 4-Пар во UTP надворешен Дијаметар : 5.8 ± 0.3 mm (0.23 ± 0.01 инчи) Конектор Тип : RJ45 УЛ Наведени, минлив исхемичен напад/ОВЖС 568-В. 2 Потврдена, Ro HS Согласност Моќ над Ethernet (Рое) и Voice over IP (Vo IP) Согласност.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат