• Новак
Кабел Прашања RJ45 Splitter Етернет Кабел Споделување на Комплет во Црна до 100 Mbps (Мора да Се Користи во Парови, Една Единица На Секој Крај на Ethernet Кабел Бегство) & 1-Пакет 25 ?

Кабел Прашања RJ45 Splitter Етернет Кабел Споделување на Комплет во Црна до 100 Mbps (Мора да Се Користи во

DEN 131.76

Достапност
Достапно за нарачка

Пакетот вклучува RJ45 splitter комплет, кој може да се користи за да се носат две 100 Mbps Ethernet врски преку еден кабел.Plug & Play инсталација на RJ45 ѕид плоча или женски спојка на секој крај на Ethernet кабел.Ethernet Мачка 5/5e/6 кабел со сите 4 пара поврзани.Тоа се дели на 4 пара на жици во внатрешноста на мрежата кабел за да споделите некој кабел за 2 уреди.Таа поддржува до 550 MHz и е погоден за Брз Етернет, Gigabit Ethernet, и 10-Gigabit Ethernet. 550 MHz оценка поддржува повисок пропусен опсег.Две достапни порти на Ethernet рутер или да се префрлиш.Сите Кабел Прашања Cat6 кабли се направени од голи бакарна жица за разлика од бакар облечени алуминиум (ЦЦА) жица, затоа целосно во согласност со УЛ Код 444, кој бара чисто голи бакарна жица во комуникациски кабли.Кабелот Прашања Cat6 Snagless Мрежа Patch Кабел нуди универзална поврзаност со компјутери и мрежа компоненти, како што се рутери, switch кутии, мрежни принтери, network-attached storage (NAS) уреди, Vo IP телефони, и Рое уреди.Поддржува 10 Gigabit Ethernet.Максимална Брзина Рејтинг : 100 Mb.Се прошири вмрежување без неред на додавање на нови инсталации со Кабел Прашања RJ45 Splitter пакет.Кабел прекинат во ѕид плоча или поврзани со RJ45 женски спојка.Gigabit Ethernet не е поддржан.Пакетот, исто така, вклучува екстра Cat6 Етернет кабел за поддршка на уредот да се подели.Тоа мора да се користи во pair Occupies две Ethernet порти на рутерот/прекинувач port Not препорачува за Рое applications Gigabit Ethernet не е поддржан.Јакна Материјал : ПВЦ.Тоа мора да се користи во пар.Crosstalk забрана за чист сигнал.Кабелот Прашања RJ45 Етернет Кабел Споделување Splitter Комплет се поврзува две мрежни уреди над еден мрежен кабел за две порти на Ethernet рутер или да се префрлиш.Подобро дисипација на топлина за Рое апликација.Максимална Брзина Рејтинг : 100 Mb.Зафаќа две Ethernet порти на рутерот/port switch.Диригент : 24 AWG Заробени Голи Бакар.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат