• Новак
5ft (1.5 М) Cat5E Заштитените (FTP) Ethernet Мрежа Стартува Кабел 5 Метри (1.5 Метри) Gigabit LAN Мрежата Кабел RJ45 Голема Брзина Patch Кабел, Сива (2 Парчиња)

5ft (1.5 М) Cat5E Заштитените (FTP) Ethernet Мрежа Стартува Кабел 5 Метри (1.5 Метри) Gigabit LAN Мрежата Кабел

DEN 856.80

Достапност
Достапно за нарачка

Иднина-доказ вашата мрежа за 10-Gigabit Ethernet (наназад компатибилен со сите постоечки Брз Етернет и Gigabit Ethernet); Исполнува или го надминува перформансите во согласност со минлив исхемичен напад/ОВЖС 568-В.Боја-код, да ги прилагодите и организирате вашиот дом или канцеларија мрежа со нашите високо оценет мрежни кабли. 2 Потврдена, Ro HS Согласност.Сите кабли се направени од 100% гола бакарна жица за разлика од бакар облечени алуминиум (ЦЦА) жица, затоа целосно во согласност со УЛ Код 444, кој бара чисто голи бакарна жица во комуникациски кабли.Главни Карактеристики : ги Поврзува мрежна компоненти во жичана LAN на податоци преносот на брзини до 1 Gbps. 4 PR UTP бакар насоки за минимална бучава, мешање & crosstalk.Контактирајте Со Позлата : 50 Micron Злато Позлатен.Patch кабли се достапни во разни бои и во различни должини кои се движат од 1 нога на 200 метри.Флексибилни и издржливи кабел со висок пропусен опсег до 500 Mhz (CAT5e) гарантира високо-брзински пренос на податоци за сервер апликации, cloud computing, видео надзор, и онлајн high definition видео стриминг. 50-micron машки RJ45 конектори на крајот, со корозија-отпорни злато позлата.Тешка должност, финтата-помалку калапи прави кабелска инсталација и ракување со напор. 26 AWG кабел надминува минлив исхемичен напад/ОВЖС стандарди & 500 MHz опсег (CAT5 E).Нашите печ и масовно на кабли се користат од страна на податоци центри низ светот.Минимална бучава и пречки, поради неговата 4-пар на unshielded извртени бакар насоки и тешка, но сепак флексибилен ПВЦ јакна.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат