• Новак
Cetaphil Бебе Егзема Смирувачки Лосион

Cetaphil Бебе Егзема Смирувачки Лосион

DEN 118.56

Достапност
Достапно за нарачка

Смирува, replenishes и штити многу сува и егзема склони на кожата за долгорочната олеснување.Уникатна комбинација на патентираната ceramide и Filaggrin технологија е клинички докажано за да помогне за зајакнување на кожата е заштитен слој.Сапун слободни, мирис слободни, paraben слободни, и противалергиски.Ги ублажува симптомите поврзани со Егзема, атопичен дерматитис, контакт дерматит, и лулка капа.Безбеден, дури и за бебиња на возраст од три месеци.Од нежна нега на кожата експерти доаѓа Cetaphil Бебе Егзема Смирувачки Лосион, специјално формулиран за да се заштити и да се храни коренот на вашиот малку една деликатна кожа.Секоја состојка е рака бере да се осигураме дека нашиот производ не само што е она што бебето потреби, но исто така ништо бебе не.Cetaphil Бебе Егзема Смирувачки Лосион е формулиран за да придавам влогови и донесе благотворно олеснување на атопичен кожата и симптоми поврзани со егзема.Неговата напредна технологија му помага да се поправи заштитна бариера на кожата и ги промовира хидратација за дури и најтешките кожата услови како егзема, атопичен дерматитис, контакт дерматит, и лулка капа.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат