• Новак
Бебе Dove Благотворно-Крем за Да ги Смири Деликатната Бебешка Кожа, Егзема Нега Без Вештачки Парфем или Боја, Paraben Слободни, Phthalate Слободни 5.1 оз

Бебе Dove Благотворно-Крем за Да ги Смири Деликатната Бебешка Кожа, Егзема Нега Без Вештачки Парфем или Боја,

DEN 215.76

Достапност
Достапно за нарачка

Бебе Dove Смирувачки крем е дизајниран да ги смири деликатната бебешка кожа и бебето Егзема.Ова бебе е формулиран само за бебе кожата и го направи со 100% кожата природни хранливи материи.Ова бебе крем е paraben слободни, Phthalate Слободни, Сулфат Слободни, боја-бесплатно, мирис слободни и стероид слободни.Голем плус на секое собирање на бебето нега на кожата производи.Дизајниран за да ги смири бебето, Егзема и иритација, Ова бебе лосион за тело е нежна доволно за новороденче кожата - и прифатени од страна на Националните Егзема Асоцијација.Бебе Dove Егзема Грижа Смирувачки Крем веднаш ублажува егзема иритација. 24-час влага бариера за груб и сува кожа.Патентирана PPAR технологијата ја обновува кожата влага бариера, помага да се зајакне бебешка кожа.Мирис-бесплатно, противалергиски формула содржат parabens, phthalates, стероиди, или бои.Мирис : Мирис слободни | Големина : 5.1 Унца (Пакување од 1).

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат