• Новак
7/8-14 Најлон Insert (Еластични) Престане Ореви - Locknuts, NTE Серија - Светло Хексадецимален, Тенка Висина, Одделение Челик, Цинк Позлатен (Количина: 250)

7/8-14 Најлон Insert (Еластични) Престане Ореви - Locknuts, NTE Серија - Светло Хексадецимален, Тенка Висина,

DEN 6599.76

Достапност
Достапно за нарачка

Челик најлон вметнете го запре ореви, се помалку скапи отколку одделение-C автоматизација заклучување ореви.Тенка шема најлон вметнете ореви се наменети за употреба во ограничен прием на апликации, а не за лого цели.Исто така познато и како : Најлон Вметнете го Запре Ореви, Nylock Ореви, Еластична Заклучување Ореви, Еластична Запре Ореви.Светлината Хексадецимален Нут со најлон-исполнет јака во својата задниот крај.Кога кап завртки или болт достигне јака, на теми и најлон форма тесна, frictional одговара, ограничувањето на движењето на капа-завртка или болт кога тоа е предмет на вибрации.Идентични со стандардна шема најлон вметнете го запре орев, но не толку дебели од врвот до дното.Тенка шема тешки хексадецимален завртки се користи кога на недоволен број на сите теми се присутни за да користите целосна тешки хексадецимален најлон вметнете го запре орев.Најлон Вметнете Заклучување Ореви имаат заробеник маломерен најлон за миење дека форми на компресија зафат за да спречите олабавување и ќе остане во место каде заедно со навој должина на парење fastener.Орев врти слободно до својата најлон вметнете ангажира теми на парење дел.Ореви се температура ограничена и не може да се користи со одредени хемикалии, но бидејќи најлон за миење елемент цврсто се согласува на парење конци, тоа обезбедува ефективна печат.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат