• Новак
#10-16 x 1 1/4 Лим Завртка Филипс Решетка Главата Тип АБ не ' Рѓосувачки Челик 18-8 Pk 2000

10-16 x 1 1/4 Лим Завртка Филипс Решетка Главата Тип АБ не ' Рѓосувачки Челик 18-8 Pk 2000

DEN 1648.80

Достапност
Достапно за нарачка

Лим завртки, исто така може да се користи на други материјали, како дрво.ASMC Индустриски нуди сеопфатен избор индустријата, автомобилската и градежната сврзувачки елементи.Спецификации овозможи tolerances во димензии и форма, која може да варира од многу многу.Лим завртки, инаку позната како допирање или само-прислушување завртки се дизајнирани за поврзување потенки метални предмети на еден друг, или поврзување на метални да дрво, пластика и други материјали; остар теми подготви материјал заедно и да се обезбеди безбедна задржете.Ние, исто така, функција на целосна линија на САД-направени сврзувачки елементи, вклучувајќи Оценка 5 и 8 Одделение хексадецимален кап завртки, приклучоци, од не ' рѓосувачки производи, лешниците, и подлошки.Сите ASMC Индустриски сврзувачки елементи се гарантира да биде од највисок квалитет и сме целосно може да се следат и многу контролирана.Лим завртки (или SMS е) се направени од челик, прекалени значи дека конците се создаде свој парење тема во пред-drilled дупки.Ако имате било какви прашања или сомнежи, или ако вашите барања вклучуваат специфични димензии, ве молиме контактирајте со нас пред ставање на својата цел.Ве молиме погледнете го спецификации во табелата подолу за целосна детали.Лим завртки доаѓаат во различни видови.Типот има крупни нишка и остри точка., може да се разликуваат од тие на сликата.Тип Б има казна конец и тапи точка.Производите се гарантира да се исполнат спецификациите на кои тие се произведени.Тип АБ е комбинација на две, со парична казна конец и остри точка.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат