• Новак
MG на Хемикалии - 4870-18G-2 60/40 Не се Чисти (NC) Флукс Јадро, на Чело Лемење на Жица Џеб Пак, 0.81 mm/0.032 Кол. (2-Pack)

MG на Хемикалии - 4870-18G-2 60/40 Не се Чисти (NC) Флукс Јадро, на Чело Лемење на Жица Џеб Пак, 0.81 mm/0.032

DEN 166.80

Достапност
Достапно за нарачка

Нема чисти формула halide слободни.Се шири како колофон активира флукс.Ги исполнува j-std-004c/ j-std-006b и qq-use-571. Стандард флукс core процент на 2. 2 проценти.Точка на топење : 183 °c - 191 °c/ 361 °f - 376 °с.MG Хемикалии без чиста формула SN60/PB40 на чело лемење е електронски одделение лемење на жица.Тоа го користи класичниот калај-да-да доведе легура сооднос, кој е надополнет со не чисти, синтетички рафинирани, ломотене-доказ, смола флукс јадро.Овие лемење жици ги исполнува j-std-004 и j-std-006 спецификации.Тоа се топи во малку повисока температура опсег од класичните 63/37 лемење.Тоа резултира со силен и сигурен зглобовите, кои се високо отпорна на whisker формирање.Тоа остава мала количина на пост-лемење остатоци што е не-проводници и не-корозивни и нема да предизвика електрични шорцеви.Името не се чисти, се однесува на фактот што остава пониски остатоци износ од типичен RA или RMA флукс.Тоа не значи дека нема да има остатоци.Тоа се топи во малку повисока температура од Sn63/Pb37 лемење, што резултира во стабилна и сигурна зглобовите, кои се високо отпорна на whisker формирање.Формулирани од комбинација на 63% калај и 37% олово, тоа е најниската точка на топење.Направени од колофон, извлечени од пса на борови дрвја, а содржи активна состојка abietic киселина.Мешавина на органски смоли меша со некои неоргански материи.Тоа остава остатоци зад кои не се вообичаено се бараат средства за чистење.Направени од гликол основи, ова органски флукс е повеќе реактивен отколку колофон активира флукс и е на тој начин посилно почиста.Тоа остава остатоци зад која се бара чистење со топла вода по лемење.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат