• Новак
SYLVANIA 74283 Слабо Smart+ LED Сијалица, A19 Dimmable Бела, 60W Противвредност, Работи со SmartThings и Алекса, 10 години Серија, Dimmable Мека (пакување може да се разликува)

SYLVANIA 74283 Слабо Smart+ LED Сијалица, A19 Dimmable Бела, 60W Противвредност, Работи со SmartThings и Алекса,

DEN 239.04

Достапност
Достапно за нарачка

Центар потребни за поставување : компатибилен Zig Bee центар е потребно да ја контролираат оваа сијалица; Спарите вашиот паметен сијалица да компатибилен Zig Bee центар како што Smart Things, Намигнување, или Ехо Плус.Индивидуални светлина атмосфера : Уживајте во мека бела боја на 2700 K и затемнување способности; Слабо светлата пред спиење за да создаде опуштена средина или зголемување на светлината за да се задржи добро осветлена куќата во текот на ноќта.Никогаш не се врати дома за да темна куќа со помош на вашиот паметен телефон за да го вклучите вашиот светлата кога ќе си дојдат дома доцна или да додадете на безбедност од страна на одржување на добро осветлена куќа кога ќе си отидат на одмор.Она што Ви Треба за да се Добие Started SMART+ Zig Bee LED Light Smartphone Compatible Smart Home Hub Optional : Ехо или Google Дома smart звучник за гласовна контрола.Со voice интеграција користејќи компатибилен Zig Bee центар (се продаваат посебно), за употреба Алекса или Google Асистент за контрола на вашиот светла.Ја преземат контролата на вашиот осветлување искуство од било каде, со користење на вашиот паметен телефон или таблет со креирање на листи и automations кои се вклопуваат во вашата дневна рутина.Smart Home Осветлување : Интегрирањето на гласовната контрола со спарувањето Ехо или Google Дома уред со вашиот компатибилен Zig Bee центар; да се Уживаат придобивките од рацете слободни осветлување контрола од страна на прашуваат за да го вклучите светлото вклучено и исклучено, дим, и повеќе.Заштеда на енергија сијалица : долготрајни 10 W LED (60 Вати еквивалент блескаво) со стандарден облик A19. На OSRAM LIGHTIFY Портал не е потребна при користење на различни компатибилен Zig Bee хаб, Zig Bee smart светла не ќе пар директно да гласовна контрола уреди како Ехо Точка или Google Дома.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат