• Новак
Feit Електрични A800/841/10KLED 60W Еквивалент A19 Не-Dimmable LED Сијалица, 4100K

Feit Електрични A800/841/10KLED 60W Еквивалент A19 Не-Dimmable LED Сијалица, 4100K

DEN 217.44

Достапност
Достапно за нарачка

✅ LED ТЕХНОЛОГИЈА – долготрајни, енергетски ефикасни општа намена LED сијалица е 100% жива слободен; Трае и до 10 години (врз основа на 3 часа/ден) или до 11, 000 часа.КЛАСИЧЕН A19 СИЈАЛИЦА : Feit Не Dimmable A19 Матирано LED Светилки користи 83 проценти помалку енергија од 60 Вати Блескаво Светилки; зачувате вашата електрична сметка, додека одржување на изгледот и чувството на традиционалните сијалица.Тоа се произведува слични светлина излез (800 lumens), користи 10 watts на енергија и до 81% помалку енергија отколку стандардните блескаво сијалица.Feit Електрични A19 имаат просечен живот од 11, 000 часа / 10 години (врз Основа на 3 часа дневно употреба) се Ro HS согласност и се 100% жива слободни.Оваа светлина е совршен за бела светлина, без harshness. Ние сме посветени на нашите долго време вработени, клиенти и продажба на мало партнери – заедно, сите ние напредува.Feit Електрични, исто така, произведува енергетски-ефикасни LED luminaire вклучувајќи ултра-тенок работ осветлена таванот тела, светло-тежина комунални продавница светла, и водоотпорна отворено LED тела. ✅ УЛ НАВЕДЕНИ и во СОГЛАСНОСТ на препораките на FCC – Feit електрични да ги почитуваат највисоките стандарди за сите наши светилки, тела и string светла со оптимални перформанси и безбедност; Со 40+ години искуство во осветлување, ние сме лидер во осветлување иновации. ✅ КУЛ БЕЛО : светлина, температура произведува светла, чиста светлина која е привлечен за сите очи; светлината е боја температура на 4100 K, се уште престојуваат лесно на очите, но, светли и чисти.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат