• Новак
Празник Осветлување Штекер LED Мазна S14 Кул Бело Замена Светилки за E26/Стандард База Приклучоци, Енергетски Ефикасни Комерцијални Одделение, 5 Диоди 0.80 Вати (LED) Сијал?

Празник Осветлување Штекер LED Мазна S14 Кул Бело Замена Светилки за E26/Стандард База Приклучоци, Енергетски

DEN 443.76

Достапност
Достапно за нарачка

НОВА И ПОДОБРЕНА ПОСВЕТЛА ЛЕР.Нашата нова SMD енергетски ефикасни LED светилки има 5 светли LED е за убави живописни изгледа дека се споредува со стариот incadescent светла.Плус секоја сијалица има 60,000 час сијалица живот.Сите светилки се вклопуваат во било E26/стандард база светлина штекер.ИЗДРЖЛИВИ ВРЕМЕТО ОТПОРНА ПЛАСТИКА.Овие светилки се направени од висок квалитет на времето отпорни, издржлива пластика која го спречува рѓа, корозија, и паузи.DIMMABLE.Одличен избор за креирање на спектакуларни светлосни шоуа.НАМАЛУВАЊЕ НА ПОТРОШУВАЧКАТА НА ЕНЕРГИЈА ОД СТРАНА НА ПОВЕЌЕ ОД 90%!Заштеди на енергија и еко пријателски - Намалување на потрошувачката на енергија од страна на повеќе од 90% во споредба со блескаво светилки.УЛ & АДС ОДОБРЕНИ.Сите светилки ги задоволи и надмине U. S. индустриски стандарди.Овие мазна S14 LED замена светилки им даде на вашиот празник, настан или дома осветлување инстант сјај, преку создавање на убава почитувани изглед. 9 пати повеќе енергетски ефикасни од блескаво светилки, го прави осветлување до секое време од годината лесно на буџетот!АДС наведени, СЕ уверение, и УЛ наведени за внатрешна и надворешна употреба.Се создаде тој топло чувство кога ќе се наслика вашиот дом или канцеларија со осветлување дизајн кој овие светилки.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат